Skocz do zawartości

Twsbi 580


Alfi

Polecane posty

Niedawno kupiłem Twsbi 580, zatankowałem i skończył się zachwyt nad piórem. Stalówka F, dość mocno drapie. Mam zamiar reklamować pióro. Ale i tak mam kilka pytań dotyczących tego modelu. 

 Czy pierścień i pokrętło do tłoczka, powinien odsuwać się od korpusu podczas  kręcenia końcówką?

W porównaniu z stalówkami innych producentów które mam, na stalówce jest bardzo mało irydu, Do tego wydaje mi się że jest znaczna różnica między prawą a lewą stroną. Czy to norma u tego producenta?

Szpara między płatkami pióra jest dość szeroka na całej długości, najszersza ze wszystkich moich stalówek. Czy to norma w piórach Twsbi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alfi napisał:

 Czy pierścień i pokrętło do tłoczka, powinien odsuwać się od korpusu podczas  kręcenia końcówką?

Tak.

15 minut temu, Alfi napisał:

 

W porównaniu z stalówkami innych producentów które mam, na stalówce jest bardzo mało irydu, Do tego wydaje mi się że jest znaczna różnica między prawą a lewą stroną. Czy to norma u tego producenta?

Jeśli to F, to jest mało irydu (choć trudno powiedzieć co to znaczy mało), ale mnie martwiła by ta "różnica".

17 minut temu, Alfi napisał:

Szpara między płatkami pióra jest dość szeroka na całej długości, najszersza ze wszystkich moich stalówek. Czy to norma w piórach Twsbi?

Trudno powiedzieć. Z jakimi piórami porównujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ziarno irydu porównywałem z Kaweco EF, Platinum F, Lamy EF, F i Sheaffer F.   Użyłem lupy i stalówka Twsbi jest krzywo rozcięta, jest duża różnica pomiędzy prawą i lewą stroną. Stąd mała ilość irydu z jednej strony.

Co do szerokości rozcięcia, jest takie jak w Lamy przy otworze w stalówce tyle że połówki nie schodzą się z sobą przy końcu.

Będę reklamował to pióro.

Edytowano przez Alfi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, reklamuj; powodzenia.

17 godzin temu, Alfi napisał:

Niedawno kupiłem Twsbi 580, zatankowałem i skończył się zachwyt nad piórem. Stalówka F, dość mocno drapie.

Miałem tak samo, ale z VAC 700R. Wymieniłem stalówkę (bo pióro poza tym zacne) i jest ok. Ale to kolejny przykład na dbałość o jakość stalówek u zachodnich producentów, niestety.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ostatnio na temat stalówek TWSBI słyszę same niepochlebne słowa. Co się dziwić, co parę miesięcy jakaś nowa marka powstaje, która sobie obudowy robi, bebechy zaś bierze z zewnątrz - Boki zatem i JoWo muszą więcej produkować, a za wzrostem produkcji, jak się wydaje, idzie spadek jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tom_ek napisał:

PS. Ostatnio na temat stalówek TWSBI słyszę same niepochlebne słowa. Co się dziwić, co parę miesięcy jakaś nowa marka powstaje, która sobie obudowy robi, bebechy zaś bierze z zewnątrz - Boki zatem i JoWo muszą więcej produkować, a za wzrostem produkcji, jak się wydaje, idzie spadek jakości.

Nie tylko TWSBI. Mam też po jednej sztuce Lamy i Kaweco, które drapią.  Te przynajmniej są równo rozcięte. Jutro zawiozę do szlifowania.

Edytowano przez Alfi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...