Skocz do zawartości

Pióra indyjskie - pióro forumowe?


Polecane posty

Dla mnie pióra robi (pod moją specyfikację) Pan Pandurangan z Ranga Pens. Nawet byłem u nich w odwiedzinach w lutym. Relacja (video i foto) na moim instagramie: https://www.instagram.com/tamenuri_boru/

Co do piór - Pandurangan zrobił przy nie pióro dla mnie. Zapewniam Was że nie ograniczaja go umiejętności (50 lat przy tokarce takiej w japońskim stylu) co raczej koncepcja. 

Ja u nich zamawiam "blanki" i pracuje na nich dalej, głównie z urushi. i robie na przykład takie cosie :

6.jpeg

8.jpeg

 

Moge się podjąć zrobienie pióra forumowego, ale przy założeniu że to ja decuduje o jego ostatecznym kształcie i wyglądzie, na podstawie ogólnej dyskusji ;) No i w urushi to nie będzie najtańsze pióro. 

Michał 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, mihauk napisał:

Dla mnie pióra robi (pod moją specyfikację) Pan Pandurangan z Ranga Pens. Nawet byłem u nich w odwiedzinach w lutym. Relacja (video i foto) na moim instagramie: https://www.instagram.com/tamenuri_boru/

Co do piór - Pandurangan zrobił przy nie pióro dla mnie. Zapewniam Was że nie ograniczaja go umiejętności (50 lat przy tokarce takiej w japońskim stylu) co raczej koncepcja. 

Ja u nich zamawiam "blanki" i pracuje na nich dalej, głównie z urushi. i robie na przykład takie cosie :

6.jpeg

8.jpeg

 

Moge się podjąć zrobienie pióra forumowego, ale przy założeniu że to ja decuduje o jego ostatecznym kształcie i wyglądzie, na podstawie ogólnej dyskusji ;) No i w urushi to nie będzie najtańsze pióro. 

Michał 

Jeśli możesz to napisz na Pw ile takie  piorko by kosztowało :) oczywiscie jednostkowo :)

Edytowano przez ScYpIoL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wieczny wagarowicz, no jasne, jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził (piórem, i przy nim pozostańmy). Mnie się ten ostatni też nie podoba w kształcie, ale ebonit ciekawy i "forumowy". Zdecydowanie bardziej wolę flat topy, jak niektóre z wcześniejszych - one mi bardzo przypominają przedwojenne, zwłaszcza Sheaffera. Natomiast to, co za nimi przemawia, to: personalizacja, materiał (spotykany dziś niemal wyłącznie w droższych piórach - ale już nie o to chodzi, jest orygimalny, klasyczny, ciepły w dotyku) i niska cena. No właśnie, skąd Tyś wytrzasnął 100 - 150 euro, jak pisałem, one są po 30 $.

@mihauk, mógłbyś podać jakieś namiary na te ebonity od Rangi (na ich stronie same pióra, materiałów brak)? Z tego co wiem, oni produkują ie tylko z indyjskiego ebonitu, ale i eksportowanego, być może nawet z tego samego źródła, z którego ja pręty zamawiałem - Beaufort Ink (UK), bo niektóre identyczne. Ogólnie z dostępnością ciekawych ebonitów to kiszka. Prócz wspomnianego Beaufort znalazłem jeszcze niemiecki sklepik dla fajczarzy (z małym wyborem), ze dwa amerykańskie - Exotic Blanks i jeszcze jeden (nazwy nie pamiętam, coś na V chyba) z dość dużym kolorystycznie, ale monotonnym jeśli o deseń chodzi wyborem niemieckich ebonitów (te ponoć dobrej jakości, może nie blakną). Do tego jakieś drogie i bardzo nieciekawe ebonity rosyjskie i japońskie gdzieś na eBay'u. Byłbym więc bardzo wdzięczny, gdybyś jakieś źródło podał.

Domyślam się też, że jednego pióra, z ebonitu (bez lakieru), do tego w cenach zbliżonych do indyjskich to raczej Ci się nie będzie chciało robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek - na moim insta sa zdjecia. Maja znacznie wiecej niz pokazuja. Indyjskie ale tez japonskie i niemieckie. 
akryle maja glownie z Tajwanu i mniej z Japonii i europy.

z beauforta nie biora, jesli juz to po prostu samo źródło (niemiecka fabryka). 

o cześci rzeczy nie moge pisać - panowie poprosili. Mialem wpaść do nich na godzine odebrac piora i leciec w miasto, a spedzilem caly dzien z całą rodzina, slacznie z jedzeniem sniadania i obiadu na podlodze. Zrobię z tego solidna relacje to opublikuje. 
Następnym razem w Indiach poza Ranga mam juz umowione dwa inne genialne miejsca. Ale to dopiero za 10 miesiecy.

sorry za brak polskich liter - cos mi siadlo w konfiguracji telefonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tom_ek napisał:

Ale ja archaiczny jestem, nie przedpotopowy ;)

No to ja jestem przedpotopowy w takim razie.

Natomiast pytając o kota, w podtekście miałem, że mógłbyś pokusić się o założenie jakiejś organizacji. Nie mówię że partii od razu - ale kiedyś było przecież Towarzystwo Miłośników Chińskich Ręczników - więc może Towarzystwo Miłośników Indyjskich Piór?*

-------------------------------

*Wszelkie podobieństwa do osób ze świata polityki były zamierzone i celowe (przyp. autora) :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tom_ek napisał:

Bractwo Twardej Gumy albo Przyjaciele Miękkiej Blaszki.

Ale nie ma w tym erotycznych podtekstów? :rechot:

4 minuty temu, tom_ek napisał:

ASA to ma Hindus: Asa Maya, Asa Nauka itd.

Rozumiem, że te asy to ma w rękawie... :rechot:

 

PS. kocham takie zabawy słowem... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2020 o 17:18, tom_ek napisał:

Kłopot w tym, że prócz Ciebie jeszcze tylko dwie osoby wyraziły zainteresowanie (poza tym nikt o piórze forumowym nie wspomina, a ostatnie było dwa lata temu?). Ale może ankieta to dobry pomysł? Tylko w tej sprawie trzeba się chyba z p. Marcinem skontaktować, bo to on zawsze tę sprawę (jako Administrator) prowadził.

Jakby co to ja również byłbym chętny na spróbowanie takiego pióra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chęci klarują, to może by spróbować jakiś projekt na zamówienie? Jak dla mnie typowe modele Ranga czy Asa są stanowczo za duże do normalnego użytkowania- wrażenie jakby się miało w ręku maczugę trolla, która do żadnej kieszeni się nie mieści.

Może jakąś wersję "kompaktową"- taki indyjski, funkcjonalny* odpowiednik Marietty 20p (tej krótszej).

* Tzn.: nośnik #6ek, proste linie, śladowy uskok między sekcją a korpusem, "eyedropperowalny". Nie musi być flat-topem. 

Na coś w tym stylu to się piszę od razu.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musicie się ewentualnie dogadać razem lub działać samodzielnie. Ja swoje zamówienie (po długim do niego dochodzeniu i licznych jego zmianach) złożyłem 3 dni temu, już go zmieniać nie będę. On pracuje co 2-3 miesiące. Zatem nie musicie czekać na pióro forumowe, nie musicie nawet zamawiać takiego samego modelu, a nawet wspólnie, bo wysyłka jest darmowa. Każdy z Was może zamówić pióro, jakie sobie umyśli. Wystarczy się z nim skontaktować, spytać o termin i napisać czego się chce. Standardowe wycenia na 30-35$, za modyfikacje - pomniejszenie - doliczył 10 $. Myślałem, że odejmie za to, że wykona je z materiału dostarczonego przeze  mnie, ale nie odjął ;) Za Naukę zapłacę 35$, za obie mniejsze Maye po 45$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...