Skocz do zawartości

Program do katalogowania piór/atramentów itp.


Polecane posty

No to super. Bardzo Ci dziękuję za wyklarowanie co i jak, a koledze Akavel za podsunięcie programu. No przecież szukałem czegoś takiego od wieków. Chyba nawet ze trzech... :roflmho:

A teraz już widzę, co jeszcze mógłbym skatalogować. Hmmm... Atramenty to na pewno. Piór nie mam jakichś wartych uwagi, no i niedużo... Może pędzelki? Albo ołówki? O, już wiem! Zdjęcia! Modele kartonowe! Ajajaj...

Idę spać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o tego typu programach to warto wspomnieć o Tellico. Program ma masę możliwości personalizacji w organizacji kolekcji. Można dowolnie modyfikować pola zbioru (nie tylko nazwę, ale też format - lista, pole wyboru itp.) i później dowolnie kolekcję organizować. W przypadku omawianych tutaj atramentów można je grupować zarówno kolorem jak i producentem czy wielkością butelki. Jest też zintegrowana opcja generowania raportów, więc listę zbioru można bez problemu komuś wysłać.

Domyślnie jest to program do katalogowania książek, ale są też domyślne szablony do kolekcji m.in. monet, znaczków, win, płyt muzycznych i gier.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aventador13 napisał:

Jeśli mówimy o tego typu programach to warto wspomnieć o Tellico.

Zapomniałeś tylko dodać, że Tellico jest na Linuxa.

Ja wiem, że Linux jest jak wigwam (Sorry, ale cały dowcip brzmi wyłącznie po angielsku): no Gates, no windows, Apache inside, ale niektórzy nie używają linuxa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że na Windowsie też istnieją sposoby uruchamiania aplikacji innych niż.exe; poza tym w czasach gdy zwykły pendrive ma prędkość odczytu porównywalną z dyskiem HDD nie jest problemem instalacja tam systemu nawet tylko po to by wypróbować jakiś program. No i jest jeszcze Virtual box.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aventador13 napisał:

Przypuszczam że na Windowsie też istnieją sposoby uruchamiania aplikacji innych niż.exe; poza tym w czasach gdy zwykły pendrive ma prędkość odczytu porównywalną z dyskiem HDD nie jest problemem instalacja tam systemu nawet tylko po to by wypróbować jakiś program. No i jest jeszcze Virtual box.

W sumie tak, ale...

Gdyby program rzeczywiście był niezwykle atrakcyjny, gdyby na windowsa nie było podobnych programów - to rzeczywiście można byłoby kombinować. Ale w sytuacji gdy na windowsa sa podobne programy, także za free - to jaki to ma sens?

Ja wiem, że użytkownicy Linuxa to dość specyficzna grupa użytkowników komputerów, mająca w pogardzie windowsa. Ale to wszystko nie jest takie zero-jedynkowe. Dopóki komputer służy Tobie - nie ma problemu. Ale w chwili, gdy musisz wymieniać się plikami z innymi użytkownikami (w moim przypadku są to pliki z szeroko rozumianych programów CAD/CAM (2D, 3D, renderingi), to czy chcę czy nie chcę, muszę być kompatybilny. A nie widzę sensu stawiana dwóch systemów: jednego do pracy, drugiego do zabawy i przeglądania internetu.

Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest temat o programach do katalogowania to po prostu o Tellico tutaj napisałem. Uważam że jest warty uwagi w swojej klasie, jednak nikogo nie zmuszam do instalacji. Stworzyłem wpis, ale co kto zrobi z podaną informacją to jego sprawa. To, czy "ma to sens" oceni czytelnik poszukujący takiego programu i przeglądający ten temat.

PS. ArchiCad na którym pracowałem akurat działał na Linuksie Ogólnie większość programów.exe można na linuksowych systemach uruchomić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...