Skocz do zawartości

KACO Master (Xiaomi Mijia) 14K złota stalówka.


Polecane posty

   Typowo męskie pióro, klasyka, czarne, duuuże, przy którym Jinhao 159 nagle przestaje wyglądać jak monstrum, tak więc przestrzegam Panie przed tym wyborem. Odpowiednio duża stalówka bez ozdobników, gładka, połyskuje tylko chwaląc się zawartością szczerego złota i przez to wydaje się jeszcze większa. Pióro duże, ale lekkie, z dobrego plastiku, tylko skuwka przyciężkawa, ale o tym później. Jak pisze? We wszystkich recenzjach które znalazłem jest chwalone, ja to potwierdzam. Stalówka jest elastyczna, sprężysta nie dwa ale ze trzy razy bardziej od podobnej stalowej, jednak nie fleksuje tylko naciśnięta leje tęgo atramentem. Normalnie pisze F-ką, ale taką „japońską”, trochę to groteskowo wygląda gdy takie „piórzysko” tak cienko „śpiewa” ale jest to praktyczne. Naciśnięta pisze maksymalnie mokrą M-ką, tak że można wyróżnić jakiś tekst.

HTB12JmFaRv0gK0jSZKbq6zK2FXau.jpg


HTB1rCyCaFP7gK0jSZFjq6A5aXXaq.jpg

Skuwka szczelnie zamyka pióro i prawdopodobnie nie będzie wysychało. Solidny klips jest ruchomy na sprężynie i pióro da się wpiąć w nawet najgrubszą kieszeń marynarki.

HTB1ty44aODxK1Rjy1zcq6yGeXXaM.jpg?width=


Niestety, ten klips jest bardzo ciężki i skuwka założona na uchwyt podczas pisania, przesuwa środek ciężkości bardzo wysoko. Nie jest to wygodne, szczególnie gdy będziemy pisać długo. Lepiej ją odłożyć.

Pióro jest zapakowane w gustowne etui, przyjechało razem z konwerterem, certyfikatem, instrukcją obsługi i kartą gwarancyjną na 2 lata, ale pierwsze co zobaczyłem to upominek od sprzedawcy, już sam nie wiem co bardziej ucieszyło, no i... pytanie na czasie, czy z koronowirusem (?), jeżeli tak to z jakąś polską odmianą bo z dokumentów wynika, że paczka była nadana w Polsce(!). Perfekcyjnie zapakowane, kurier, ubezpieczenie, z Szanghaju w 2 tygodnie, a Wuhan blisko i tak „po drodze”.

HTB1hWF5aPDuK1RjSszdq6xGLpXaK.jpg?width=


„Gift from Seller” spoczywał grzecznie na skromnej ale gustownej wizytówce sklepu z mottem: „Doskonale, albo Wcale”, ja obstawiam to pierwsze. Skąd Chińczycy znają nasze przysłowia i jeszcze się do nich stosują?? Praktyczny, solidny, trwały i nie kolejne pióro, zgadnijcie co to jest :mosking:

HTB1HKaualiE3KVjSZFMq6zQhVXay.jpg
Instrukcja podaje, że można stosować standardowe naboje z atramentem i rzeczywiście tak jest. Te nasze krajowe naboje szkolne pasują, ale UWAGA: pióro ma dziwnie rozbudowane gniazdo na naboje, gdzie jednocześnie muszą się zgadzać trzy (!) średnice, czyli musi być dokładnie zachowany standard i tu kłopot, żaden z tanich chińskich konwerterów nie pasuje, a mam kilka różnych typów. Konwerter KACO pasuje bo odwzorowuje dokładnie główkę naboja, co widać na zdjęciu (pióro czerwone jest dostępne ze stalową stalówką)

H202eb5cb13e947f7a4b9d47b6332f554u.jpg?w

 

Następna techniczna ciekawostka (wcześniej nie widziałem) to spływak. Wygląda bardzo masywnie a w rzeczywistości jest delikatny, całkowicie ażurowy, o niesamowitej pojemności atramentu. To pióro nie może zrobić kleksa! Zainteresowało mnie to przez ten konwerter i okazuje się, że cały układ zasilania w atrament jest skomplikowany, być może właśnie to decyduje o powszechnie chwalonych właściwościach piśmiennych tego pióra.

p.s.
Zdjęcia ze strony sprzedawcy, ja nie potrafię zrobić takich profesjonalnych

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zamówiłem na Ali, przecież mi się nie spieszy, czy mi brakuje piór?:mosking:  A tu niespodzianka, expres dostawa. Obecnie intryguje mnie różnica ceny tego pióra ze wzlędu na stalówkę: stalowa 140.-zł;  złota 14K 400.-zł. Z ciekawości oszacowałem, że wartość kruszcu tej złotej ~110.-zł i przy okazji dowiedziałem się jak podrożał w ciągu roku (!). Ale to nie tłumaczy różnicy 250.-zł. Inni producenci podobnie!! Fakt, że pisze wspaniale i warto by było dołożyć stówę do każdego pióra, a tu chcą prawie trzy :wacko: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
1 godzinę temu, rafi206 napisał:

#Aliexpress 127,01 zł  20%OFF | Youpin KACO MASTER pióro wieczne dwukolorowe poszycie EF stalówka niemiecki System zasilania tuszem gładkie pisanie materiały biurowe prezent biznesowy
https://a.aliexpress.com/_BUafvP

 

 

Wersja ze stalówką  stalową  EF.

Myślałem, że różnica jest tylko w materiale stalówki. A z twojego linka wynika, że jest jeszcze spora różnica w wymiarach. Ciekawe!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tom_ek napisał:

@rafi206, dzięki. A nie orientujecie się, czy można na Ali kupić konta nie posiadając?

Konto jest konieczne, ale założenie równie łatwe jak do naszego Forum, z jedną różnicą: trzeba podać dobry adres aby paczki dochodziły😉. Najlepiej płacić BLIK (nie kartą!), to super bezpiecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Klerk napisał:

Konto jest konieczne, ale założenie równie łatwe jak do naszego Forum, z jedną różnicą: trzeba podać dobry adres aby paczki dochodziły😉. Najlepiej płacić BLIK (nie kartą!), to super bezpiecznie.

Dużo bezpieczniej niż blikiem jest płacić kartą wirtualną albo przedpłaconą. Zazwyczaj ma wszystkie zalety płatności kartą, w tym chargeback, a nie da się zapłacić więcej niż się zasili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Ali kupuje od wielu lat i jest to bardziej bezpieczne niż w Polsce portal na A.

 

Co do wymiarów to wersja z metalową  stalówką jest takich samych rozmiarów  jak ze złotą.

Znajomy mam wersję gold i to jest to samo. Stalowa pisze cieniej  tak jak oznaczenie czyli EF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafi206 napisał:

Ja na Ali kupuje od wielu lat i jest to bardziej bezpieczne niż w Polsce portal na A.

Potwierdzam.

Gdy nasi zrobili  blokadę przyjmowania paczek w ramach COVID to Chińczycy zwracali pieniądze (oczywiście czekając do końca terminu, choć niektórzy sprzedawcy nie czekali na otwarcie sporu). Nigdy nie zostaliśmy oszukani na tym portalu.

Co do naszego A. to miałem przyjemność zgłaszania na Policję oszusta (nawet udało się odzyskać pieniądze, ale nie było to miłe doświadczenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...