Skocz do zawartości

Waterman - jak włożyć nabój?


Polecane posty

Cześć,

wolę nie opisywać słowami mojego obecnego stanu emocjonalnego, związanego z koniecznością pytania w necie o coś tak banalnego jak sposób włożenia naboju do pióra. Nie jest to w każdym razie stoicki spokój.

Zakupiłem dzisiaj pióro Waterman Allure i w komplecie był nabój jak w załączonym zdjęciu. Ma on wgłębienie z obu stron, więc na pierwszy rzut oka nie wiadomo którą stroną cisnąć. Jednak grubsza strona ma problem ze zmieszczeniem się do pióra już na samym początku. Po siłowym wciśnięciu dochodzi do pewnego momentu i koniec, dalej nie chce. Cisnąłem też od cienkiej strony. Na tyle mocno, że wolę już zapytać niż coś rozwalić. W necie szukałem, nie znalazłem nic konkretnego, ale wygląda mi ten nabój na nabój do Parkera.

Ktoś pomoże, wyjaśni? Mam cisnąć na siłę, młotkiem?

nabój pióro waterman2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wyglada na nabój Parkera bądź Lamy (chyba raczej to pierwsze). I chyba nie będzie pasował - nigdy nie sprawdzałem kompatybilności między Parker a Waterman... ale jeżeli już to tym niebieskim końcem do pióra / do stalówki.

PS. Jak to mówią nic na sile tylko młotkiem wiec lepiej się zaopatrzyć w naboje Watermana i wtedy działać ;)

Edytowano przez linuxp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzacie moje przypuszczenia. Rezygnuję w takim razie z metod siłowych. 

Włożyłem za to nabój Pelikana który pasował do Zenitha. To jest chyba jakiś standard. Trzyletnie dziecko by sobie z tym poradziło. Więc skoro z tym pierwszym nie radzi sobie (prawie!) czterdziestoletni  chłop, przyjmuję za pewnik, że to wina naboju a nie chłopa. 

Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...