Skocz do zawartości

Dylemat wyboru pióra


Które pióro byś wybrał, mogąc tylko jedno?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które pióro byś wybrał, mogąc tylko jedno?

    • Visconti Medici Midi
      3
    • Visconti Homo Sapiens Black Age
      4
    • Visconti Wall Street LE Red
      3


Polecane posty

Ponieważ jak pisałem w jednym z tematów wiem że dreamtouch to dla mnie najlepsza stalówka (palladówka?), a stylistyka tego producenta bardzo do mnie przemawia, drogą selekcji negatywnej postanowiłem zostawić 3 na ringu.  Tylko który wybrać? budżety zbliżone, dostępne dobre ceny. nr 1 i 2 dostępne od ręki, nr 3 dopiero za miesiąc ze względu na urlop znajomego który go ma do sprzedaży.

Medici -ojjjj bardzo ładne, kształt również mi pasuje. Wersja oversize jest wg mnie za duża, stąd decyzja o midi

Przechwytywanie.JPG.a8a0c470928b2ce3735892041deb4bd5.JPG

Homo Sapiens Dark Age Midi - po prostu czarne pióro :)

 

 

0_0_productGfx_9f3d77bcd4eb9e81d48112dd1

 

Wall Street LE Red - mam zielone, ale czerwone również mi chodzi mocno po głowie (nawet wszystkie, ale tylko jedno na razie kupuję)

L1030220-001-copy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to Wall Street mi pokazałeś...- dla mnie genialne. Materiał + sposób napełniania. Jedyny minus to to, jak wygląda po zamknięciu, to połączenie jest dla mnie średnie, ale reszta- powala z nóg. Gdzie jest jeszcze dostępne? Bo szybkie sprawdzenie w necie pokazało mi że to limitka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, refal napisał:

Czemu to Wall Street mi pokazałeś...- dla mnie genialne. Materiał + sposób napełniania. Jedyny minus to to, jak wygląda po zamknięciu, to połączenie jest dla mnie średnie, ale reszta- powala z nóg. Gdzie jest jeszcze dostępne? Bo szybkie sprawdzenie w necie pokazało mi że to limitka

Da się go jeszcze kupić w sieci, ale jest wtedy sporo droższe. mam jednego znajomego spoza polski który ma taką nówkę i mi ją proponował, stąd rozważam jej zakup

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz @Krzysiek_W, ale Twoje pytanie z jest z gatunku: jakie buty do biegania wybrać:  nike, pumę, schlezingera czy może adidasa? Biega się w nich w zasadzie jednakowo (a przynajmniej początkujący biegacz nie dostrzeże różnicy), a po 300 km wszystkie śmierdzą tak samo. Nie inaczej jest z piórami.

Pióro - to prawie wyłącznie sprawa estetyki. To, że ono Ci się podoba nie oznacza, że będziesz z niego zadowolony. Ot, będziesz jedynie posiadaczem ładnego pióra. I nic więcej. A jak jeszcze pióro będzie drogie (o którym będziesz wiedział jedynie Ty i może jakiś przypadkowo spotkany pióromaniak), to będziesz posiadaczem ładnego i drogiego pióra. I tyle Twojego - bo nikt inny, patrząc na Ciebie z piórem w ręku, tego nie doceni. 

Wieczne pióro - to zestaw: pióro - stalówka - atrament. Niektórzy dodają do tego jeszcze papier. Pióra są różne: mają różne grubości, różne długości, różną wagę. Które z nich wolisz? Krótkie i grube? Czy też może cienkie i długie? A może ciężkie? Tego oczywiście nie wiesz. 
A jaka stalówkę wolisz? EF, F, czy B? Chyba ze dwa dni temu ktoś odgrzał wątek o stalówkach. Poczytaj go sobie: co osoba - to inne preferowane stalówki. Jaka stalówka będzie Ci odpowiadać - tego też nie wiesz. 
Atrament? Tu już jest wolna amerykanka. Bo z jednym piórem i stalówką atrament pisze świetnie, a z drugim zestawem - już znacznie gorzej. Poza tym... Wolisz żeby zestaw był 'suchy' - czy 'mokry'? Piszesz prawą ręką - czy lewą - bo nawet to ma znaczenie przy doborze atramentu.

Podniecasz się tutaj Visconti. Piórami akurat, ale stąd tylko krok do kupienia atramentu Visconti. Nie wiem jak inni, ale ja z tymi atramentami mam akurat jak najgorsze doświadczenia. I - autentycznie - wolę kupić atrament chiński, niż Visconti. Ale to moje, subiektywne zdanie. 

Odpowiadając na pytanie postawione na wstępie: możesz oczywiście kupić takie pióro, na jakie masz ochotę. Bo kto bogatemu zabroni? Ale - jeśli Ci można doradzać: kup ze trzy różne pióra. Tanie,  chińskie, ale z w miarę dobrymi stalówkami, których nie będzie Ci szkoda wyrzucić. Ale niech pióra mają różne stalówki, różną wielkość, różną wagę. Do tego dokup ze 2-3 różne atramenty. Popisz tymi piórami i bardzo szybko się przekonasz, jakie stalówki i jakie pióra leżą Ci w dłoni, jakimi pisze Ci się najlepiej. I wówczas, już świadomie, szukaj dokładnie takiego, jakie chcesz.

A pytanie na forum? Cóż... Każdy doradzi Ci takie pióro jakie sam zna i jakie mu pasuje do ręki. Co wcale nie oznacza, że Tobie też będzie pasować. 

Amen.

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Wieczne pióro - to zestaw: pióro - stalówka - atrament. Niektórzy dodają do tego jeszcze papier. Pióra są różne: mają różne grubości, różne długości, różną wagę. Które z nich wolisz? Krótkie i grube? Czy też może cienkie i długie? A może ciężkie? Tego oczywiście nie wiesz. 
A jaka stalówkę wolisz? EF, F, czy B? Chyba ze dwa dni temu ktoś odgrzał wątek o stalówkach. Poczytaj go sobie: co osoba - to inne preferowane stalówki. Jaka stalówka będzie Ci odpowiadać - tego też nie wiesz. 
Atrament? Tu już jest wolna amerykanka. Bo z jednym piórem i stalówką atrament pisze świetnie, a z drugim zestawem - już znacznie gorzej. Poza tym... Wolisz żeby zestaw był 'suchy' - czy 'mokry'? Piszesz prawą ręką - czy lewą - bo nawet to ma znaczenie przy doborze atramentu.

Podniecasz się tutaj Visconti. Piórami akurat, ale stąd tylko krok do kupienia atramentu Visconti. Nie wiem jak inni, ale ja z tymi atramentami mam akurat jak najgorsze doświadczenia. I - autentycznie - wolę kupić atrament chiński, niż Visconti. Ale to moje, subiektywne zdanie. 

Odpowiadając na pytanie postawione na wstępie: możesz oczywiście kupić takie pióro, na jakie masz ochotę. Bo kto bogatemu zabroni? Ale - jeśli Ci można doradzać: kup ze trzy różne pióra. Tanie,  chińskie, ale z w miarę dobrymi stalówkami, których nie będzie Ci szkoda wyrzucić. Ale niech pióra mają różne stalówki, różną wielkość, różną wagę. Do tego dokup ze 2-3 różne atramenty. Popisz tymi piórami i bardzo szybko się przekonasz, jakie stalówki i jakie pióra leżą Ci w dłoni, jakimi pisze Ci się najlepiej. I wówczas, już świadomie, szukaj dokładnie takiego, jakie chcesz.

A pytanie na forum? Cóż... Każdy doradzi Ci takie pióro jakie sam zna i jakie mu pasuje do ręki. Co wcale nie oznacza, że Tobie też będzie pasować. 

Amen.

Dzięki za słuszne uwagi, natomiast w dość szybkim czasie udało mi się "pomacać', pooglądać, przymierzyć się do jakiejś puli piór różnych producentów i na podstawie tej reprezentacji wyłuskałem dla siebie rozmiar, grubość i wagę która mi bardzo odpowiada. Oczywiście mam świadomość że na pewno znalazłbym pióro które będzie jeszcze lepiej do mnie dopasowane, ale na dzisiaj całkowicie spełnia moje oczekiwania ten producent ze stalówką palladową F i M. Atramentów też kilka popróbowałem (żadne Visconti bo naczytałem się o nich sporo) i bardzo mi spasował GvFC, stąd po zakupie kilku kolorów na razie nie planuję testowania kolejnych. Być może posprawdzam innych, ale dla mnie pisanie piórem to przyjemność, związana z obowiązkami zawodowymi. Czyli po prostu muszę mieć w dłoni coś co pisze i mi się podoba. Jakieś chińskie pióra pewnie też zamówię, w formie testu i aby zaspokoić ciekawość.

pozdrawiam serdecznie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "które wybrać" jest z innych przyczyn nietypowe, bo znaczy mniej więcej 'powiedzcie mi, które pióro ma mi się bardziej spodobać'. Krzysiek, skoro na stalówkę jesteś zdecydowany, a każde z tych trzech taką ma, to wybierz to, które Tobie się najbardziej podoba. Nie ma innej rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...