Skocz do zawartości

Chcę zmienić charakter pisma!


PaJaC

Polecane posty

Drodzy forumowicze,

 

Bardzo chcę zmienić charakter pisma o 180°. Moje dotychczasowe pismo jest powiedzmy rozczytywalne i niewiele ponad to. Chciałbym znaleźć swoją wymarzoną czcionkę, którą mógłbym się nauczyć. Sęk w tym, że wpisując w przeglądarce hasła typu: jak zmienić charakter pisma, lub: przykłady czcionek do pisania piórem, wyskakują mi porady typu co poprawić w swoim piśmie lub czcionki na komputer imitujące pismo piórem. 🙁

 

W związku z tym czy są jakieś strony gdzie mogę znaleźć różne charaktery pism ewentualnie czy forumowicze pomogą i podzielą się swoimi literkami i notatkami? Za wszelką pomoc będę wdzięczny ! 😃

 

vuw56h0ikkd9.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wpisać w wyszukiwarkę słowo kaligrafia. Oznacza ono sztuke ręcznego pisania - na wiele sposobów. Wujek Gugiel pokazuje piękne filmy instruktarzowe i ciekawe strony (łącznie z samouczkami). Jeżeli chodzi o praktykę - byłam kilka razy na warsztatach kaligraficznych - super przygoda. Polecam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja bym dorzuciła jeszcze łączenie liter (co z pochyłością bardzo ładnie "gra" optycznie).

Jako że również jestem na etapie zmiany, mogę poradzić stare podręczniki kaligrafii "szkolnej i użytkowej", np. Tatucha i Czarneckiego (dostępne na Polonie). Jest tam sporo teorii, rozkładania literek na części pierwsze (metoda genetyczna), omówienie proporcji liter względem linii i siebie nawzajem - słowem całkiem solidna porcja wiedzy jasno i zrozumiale wyłożonej.

Edytowano przez Stalówkowy Potworek
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...