Skocz do zawartości

Pióro do rysowania


Polecane posty

Dzień dobry,
W artystycznym świecie spotkałem osoby, które używają piór wiecznych do rysowania. Uznałem, że byłaby to dla mnie idealna alternatywa dla stalówki z obsadką, która zwykle brudzi wszystko wokół, a używanie jej w podróży mogłoby być bardzo niewygodne. Przyznam, że różnorodność modeli mnie przytłoczyła, a zagraniczne fora więcej namieszały w głowie, niż pomogły. Pamiętam, że zawsze marzył mi się Pelikan Souverän, ale nie wiem czy akurat przy rysowaniu by się sprawdził. Zależałoby mi na pewnej różnorodności linii. Semi-flex? Piloty wydały mi się godne uwagi. Model Falcon oraz Justus 95. Oglądałem recenzje, porównania, lecz niewiele mi to dało. Dlatego zwracam się tu z prośbą o pomoc w wybraniu tego jedynego. Być może jest jeszcze lepsza alternatywa? A może jednak Pelikan by dał rade? Cenowo poszukuję czegoś do około 1600 zł, nowego. Używane pióra, szczególnie te wieloletnie niekoniecznie mnie interesują, choć miałem przyjemność przekonać się o ich możliwościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym Forum o ile wiem jest kilka osób używających piór do rysowania.

Może się któraś z nich wypowie...

Ja osobiście chciałem tylko wyrazić zdziwienie, że "używane pióra niekoniecznie Cię interesują"..., bo z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że większość rysujących piórem poszukuje właśnie piór i stalówek starszych, tzw. vintage... czyli z reguły używanych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarcinEck napisał:

Ja osobiście chciałem tylko wyrazić zdziwienie, że "używane pióra niekoniecznie Cię interesują"..., bo z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że większość rysujących piórem poszukuje właśnie piór i stalówek starszych, tzw. vintage... czyli z reguły używanych...

Dostępność takich piór jest dla mnie pewnym problemem. Nie mam zbyt dużego zaufania do sprzedawców ze stron typu olx, allegro. Szczególnie, jeżeli mowa o jakichś droższych przedmiotach. Po zdjęciach z aukcji widzę, że wiele piór jest w średnim stanie. Sam nie potrafiłbym ich sobie naprawić, gdyby zakupiony przeze mnie model był w jakimś stopniu niesprawny. Nie znam się na tym, więc nie będę udawał eksperta. Dodatkowo mieszkam w małym mieście i nie mam w pobliżu nikogo, kto takie pióro mógłby doprowadzić do odpowiedniego stanu. Posiadam jednego Watermana z lat 30, w którym pękła stalówka. Nie wiem czy coś da się z nim zrobić, ale póki co leży w szufladzie i czeka, aż znajdę dla niego "doktora". Brak mi na to czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem tu: http://penspa.com/ (to strona użytkowniczki tego forum) lub tu: https://www.peytonstreetpens.com/. Stosunkowo często są też na tym forum sprzedawane przez sprawdzonych ludzi. Wśród współczesnych fleksów raczej bym nie szukał.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...