Skocz do zawartości

Pióro przeźroczyste


Polecane posty

Poszukuje pióra przeźroczystego, najlepiej bez dużej ilości elementów w środku (podobnie jak te z aliexpress), ale trochę lepsze, stalówka F.

Ktoś może pomoc/polecić coś dobrego? Spodobało mi się to poniższe, pilot namiki, oraz Aurora 88, budżet do 1000-1200. 

 

Pilot-Namiki-Fountain-Pen-Custom-92-Heri

Edytowano przez Krzysiek_W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tom_ek napisał:

Ładny jest też demonstrator Sailor Pro Gear. Jak usuniesz konwerter i zrobisz eyedropper, to nie będziesz miał żadnych elementów w środku, tyle że eyedroppery problematyczne są.

dzięki, to byłoby ok, tylko czy dla laika jak ja, mógbyś mi powiedzieć skąd taka rozbieżność ich cen, ew. gdzie najlepiej takowe kupić w europie?

w polsce ponad 1000, na ebay od 130GBR do 400GBP, a w internetach od 180$/150€.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wynika to z faktu, że w Europie doliczona jest stosowna marża i opłaty celne, czasem, jak myślę, sprzedawca liczy na naiwność laików ;). Ja niemal zawsze kupuje na eBay'u, oczywiście trzeba się liczyć z ryzykiem przechwycenia przesyłki przez celników, ale na podstawie własnych doświadczeń powiem, że większe jest prawdopodobieństwo, iż tego nie zrobią (zamawiałem z osiem razy ze Stanów - przechwycili dwukrotnie, dwa razy z Japonii - nie przechwycili). Można w ten sposób zaoszczędzić 30% cen Polskich.

A różnica 130 - 400 GBR, nie wiem, może idzie o inne stalówki (stalowe i złote)?

A może jeszcze z czego innego wynikają (i nie dotyczą piór przezroczystych, lecz tzw. seryjnych). Otóż są różne warianty tego pióra, np. Pro Gear Slim - mniejsze i tańsze, stalówka 14K, w naszych sklepach ok. 600 zł, oraz Pro Gear GT, większe, stalówka 21K, cena ok. 1200, Pro Gear II - jeszcze dłuższa i ze zmienionym klipsem, ok. 1700. Smutne jest to, że dwa ostatnie robione są z tego samego zdaje się plastiku, co Slim, i podobnie jak on - zasilane konwerterem.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tom_ek napisał:

Czasem wynika to z faktu, że w Europie doliczona jest stosowna marża i opłaty celne, czasem, jak myślę, sprzedawca liczy na naiwność laików ;). Ja niemal zawsze kupuje na eBay'u, oczywiście trzeba się liczyć z ryzykiem przechwycenia przesyłki przez celników, ale na podstawie własnych doświadczeń powiem, że większe jest prawdopodobieństwo, iż tego nie zrobią (zamawiałem z osiem razy ze Stanów - przechwycili dwukrotnie, dwa razy z Japonii - nie przechwycili). Można w ten sposób zaoszczędzić 30% cen Polskich.

A różnica 130 - 400 GBR, nie wiem, może idzie o inne stalówki (stalowe i złote)?

ok, wstyd się trochę przyznać ;) różnica slim od nie slim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...