Skocz do zawartości

Wybór atramentu i papieru - pomoc


SzukającyOdpowiedzi

Polecane posty

Dobry wieczór. Zarejestrowałem się, by zaczerpnąć porad ekspertów. Jestem zielony w temacie atramentów, papieru etc. Potrzebuję dobrej jakości papieru i chyba dwóch rodzaju tuszów. Jeden czarny oraz drugi - niewidzialny, który po naświetleniu przez światło słoneczne albo żarówkowe zacząłby być widoczny (najlepiej czerwony kolor). Ten drugi tusz ma być używany do pokrytej już wcześniej czarnym tuszem kartce  i widzialny tylko po naświetleniu - ważne, by nie tracił swoich właściwości. Można coś takiego dostać? Jak tak to jakiej firmy? No i oczywiście coś czym można by używać takiego tuszu.

Bardzo proszę o pomoc i porady.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje atrament Herbin (HERBIN ENCRE PHOSPHORESCENTE 30 ML)

)świecący w ciemności. Nie można go używać w piórach wiecznych, ale można pisać stalówką maczaną czy pędzelkiem. Niewidoczny w dziennym świetle, widoczny w ciemności.
Co do czarnego atramentu (bądź tuszu) - tu jest spory wybór, ale zastanawia mnie, po co pokrywać czarnym atramentem/tuszem kartkę - może wystarczy po prostu użyć czarnej kartki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Agnieszka napisał:

Istnieje atrament Herbin (HERBIN ENCRE PHOSPHORESCENTE 30 ML)

)świecący w ciemności. Nie można go używać w piórach wiecznych, ale można pisać stalówką maczaną czy pędzelkiem. Niewidoczny w dziennym świetle, widoczny w ciemności.
Co do czarnego atramentu (bądź tuszu) - tu jest spory wybór, ale zastanawia mnie, po co pokrywać czarnym atramentem/tuszem kartkę - może wystarczy po prostu użyć czarnej kartki?

 

Nie chodzi o pokrycie atramentem kartki tylko o narysowanie/napisanie czegoś i to ma pełnić rolę kryjówki do drugiej rzeczy, która ma być napisana tym widocznym w ciemności atramentem i dlatego szukam najbardziej odpowiednich atramentów jak i kartek, by spełniły swoją rolę i nie wymieszały się ani nie straciły swoich właściowości po czasie.

Jaka jest różnica między stalówką maczaną, a pędzelkiem? Co by było lepsze do tego typu operacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówką maczaną pisze się nieco precyzyjniej. Tu w grę wchodzi raczej tylko stalówka ścięta, ewentualnie redisówka (z okrągłą blaszką na końcu) - chodzi o podanie nieco większej ilości atramentu niż stalówką ostrą. Ten atrament wymaga, żeby go było więcej na kartce, inaczej będzie go bardzo słabo widać. Pędzelek poda jeszcze więcej atramentu, no ale pędzelkiem trudniej się pisze i łatwiej rozmazać litery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...