Skocz do zawartości

Fellowship


Stafil

Polecane posty

Pisał ktoś piórem indyjskiej marki Fellowship? Jakie wrażenia? Czy pisze od razu po napełnianiu, czy trzeba rozbierać i czyścić (miałem kilka Wality i żadne nie chciało pisać, jeśli nie rozebrałem i nie potraktowałem stalówki i spływaka wodą z detergentem. Czy z Fellowshipami też tak jest?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, Fellowshipa nie miałem, ale można zakładać, że konstrukcja sekcji jest taka, jak w innych piórach indyjskich (oraz w większości współczesnych piór w ogóle). Mamy zatem trzy możliwości:

1) spływak ze stalówką jest osadzony bezpośrednio w sekcji - wówczas wystarczy pociągnąć, względnie ciągnąć, jednocześnie pokręcając, jeśli są osadzone mocno;

2) spływak i stalówka są osadzone w tulei, która jest wklejona w sekcję - trzeba postępować jak wyżej;

3) spływak i stalówka są osadzone w tulei, która jest wkręcona w sekcję - wówczas trzeba by wykręcić tuleję z sekcji, następnie wyciągnąć z niej spływak ze stalówką.

Tuleję da się zauważyć, jeśli znajduje się ona w rzeczonym piórze, próbowałbym stanowczo, aczkolwiek z wyczuciem ją wykręcić. Jeśli się nie udaje, pomoczyłbym całą sekcję i spróbował ponownie. Jeśli wciąż nie przynosi to skutku, tuleja jest zapewne wklejona w sekcję (punkt 2).

Mam nadzieję, że pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...