Skocz do zawartości

Jaki konwerter


Cestia

Polecane posty

Oryginalny konwerter Watermana to taki:

https://www.piszesz.pl/tloczek-do-piora-wiecznego-waterman,334,73.html

Najlepiej rozejrzeć się po miejscowych sklepach papierniczych. Właściwie do Watermana pasune większość tłoczków, ale należy zwrócić uwagę na to, czy da się zakręcić korpus po jego włożeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jednak uważać... Kupiłem niby oryginalny konwerter do watermana i nie wchodził. To znaczy: wchodził - ale bardzo płytko - tak, jakby był za gruby w stosunku do obudowy. Atrament wprawdzie się nie wylewał, ale 100% gwarancji nie miałem.

Upatruję tu jednej z dwóch przyczyn: albo konwerter nie był oryginalny, albo pióro z połowy lat siedemdziesiątych wymaga nieco innych konwerterów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na prawdę z lat siedemdziesiątych, to konwertery Watermana bardzo się różniły od  obecnych. Waterman miał ich kilka pokoleń od CF z lat pięćdziesiątych, dziś praktycznie nie do dostania, nawet we Francji, poprzez kilka modeli do dzisiejszego formatu prawie nie różniącego się od europejskiego standardu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robbi napisał:

Jeżeli na prawdę z lat siedemdziesiątych

Naprawdę. Graduate są produkowane do dziś, ale te z lat siedemdziesiątych, przy stalówce miały wycięcie w kształcie litery 'W". Bo i stalówka była mocowana w inny sposób... 

Współczesny konwerter niestety nie 'zadziałał', ale - na szczęście - pasują cartridge. Pozostała mi zatem strzykawka... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dlatego kupiłem oryginalne naboje Watermana i napełniam je strzykawką.

Witaj @Kleks Jak to mówią góra z górą się nie zejdzie... Chociaż w tym przypadku to pewnie jeszcze i góra się rychło odnajdzie... :rechot:

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kleks napisał:

Ja mam ten sam problem z moim Watermanem Carene. Cartridge w porządku. Konwerter (oryginalny Waterman!) cieknie. Cholera...

Siema Vagarovicz!

Na 100% problem szczelności konwertera, z czasem plastik kołnierza ma albo maleńkie pęknięcia albo nie przylega dobrze do końcówki spływaka, czesty problem ze starszymi konwerterami Watermana. Wymień konwerter i pewno bedziesz miał problem z głowy na wiele lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...