Skocz do zawartości

@tramentoteka


Wieczny wagarowicz

Polecane posty

  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

32 minuty temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Dziś☺ przyjechał DHL i przywiózł atrament. 
Kolor zwalił mnie z nóg...
Jeśli powiem, że atrament jest drogi - to skłamię. On nie jest drogi: on jest cholernie drogi...
Test i więcej zdjęć jest [TUTAJ]

Ferris-Wheel-Press-Creme-de-cassis8-887x

 

Kolor jest przepiękny! A opakowanie to coś co mnie zwaliło z nóg, gdy je ujrzałam 🤩

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kleks napisał:

Gdzie Ty kupowałeś to Hero brązowe za 3 funty,

Na e-bayu. Z tego co Cię znam stary leniwcu, to pewnie link będziesz chciał... :rechot:

 

7 minut temu, Kleks napisał:

O cenę tego granatu powyżej nawet nie pytam...

 

6 minut temu, BeruPanda napisał:

A jak kształtuje się cena tego cuda?

Gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają, ale... niech Wam będzie. Z przesyłką - 50 €...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kleks napisał:

Osz Ty... Aż mnie coś zakłuło w lewym przedsionku.

Boś staruchu jeden znalazł sobie same drogie hobby... :rechot: Ale nie Ty jeden... (Ocho, wracają stare dobre czasy... Ty wiesz o co chodzi... :zdrowie: )

Masz tu link do tego bohaterskiego brązu:

https://www.ebay.ie/itm/Smooth-Writing-Fountain-Pen-Color-Ink-Glass-Bottle-Student-School-Office-Supplie/333389375328?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=542443253490&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wieczny wagarowicz napisał:

...... a gdyby komuś potrzebna była nasza narodowa flaga, również może sobie ją zamówić u tego samego sprzedawcy.....

Naści Jaguś, naści

https://www.ebay.ie/itm/Gaint-Polish-flag-Polish-Eagle-Flag-Polish-State-Crest-National-35-4-59-1-X5T4/391529990151?hash=item5b29018807:g:vXEAAOSw0fhXlwDb

(najmocniej przepraszam za OT, ale nijak powstrzymać się nie mogłem... aaa, "Chłopów"  też lubię.. tych Reymontowych. rzecz jasna)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor,

No i skucha by była. Bo to nie jest polska FLAGA. Polska flaga nie ma godła na białym polu.

Godło na białym polu ma polska BANDERA, którą - zgodnie z prawem - mogą podnosić tylko jednostki morskie. Na lądzie czegoś takiego używać  nie wolno. A znając polskie realia - to nadgorliwy policjant/strażnik miejski może Cię skasować. Albo i co lepszego zrobić...

PS. 'Chłopów' (Reymontowych oczywiście) ani nie oglądałem, ani nie czytałem. No i trafiłem na egzaminie wstępnym na studia. I zdałem! :rechot:

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wieczny wagarowicz napisał:

@Trevor,

No i skucha by była. Bo to nie jest polska FLAGA. Polska flaga nie ma godła na białym polu.

Godło na białym polu ma polska BANDERA, którą - zgodnie z prawem - mogą podnosić tylko jednostki morskie. Na lądzie czegoś takiego używać  nie wolno. A znając polskie realia - to nadgorliwy policjant/strażnik miejski może Cię skasować. Albo i co lepszego zrobić...

No tak nie do końca. Pomijając, że flaga z godłem nie powinna mieć napisu Polska, to takowa może być używana na lądzie - przez bosmanaty, lotniska czy konsulaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotniska i konsulaty - to chyba jednak nie. Jest to bandera morska i nawet jednostki śródlądowe - zgodnie z etykietą - nie maja prawa jej nosić. 

Herb na białym polu wziął się stąd, że w międzynarodowym kodzie sygnałowym litera H jest także biało-czerwona. Wprawdzie w układzie pionowym, ale jednak. Oznacza ona, że na pokładzie jednostki znajduje się pilot. Dlatego chcąc uniknąć ewentualnych nieporozumień, wprowadzono herb na białym polu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kulka napisał:

Nie, to nie jest bandera morska. To jest flaga państwowa z godłem, która może służyć jako polska bandera morska. I taka flaga może być wywieszana przez polskie lotniska, polskie konsulaty za granicą, itp. Proszę, nie wprowadzajcie innych w błąd.

... i jest powszechnie pokazywana na boiskach, stadionach, skoczniach narciarskich przez naszych dziarskich kibiców, a żeby jeszcze wzmocnić wymowę, to plus szaliki, czapeczki, cylindry i oczywiście narodowy makijaż na prześlicznych twarzach słowianek, i tak jest DOBRZE!!! Jeśli się nawet naszym chłopcom nie powiedzie, to "niechaj narodowie wżdy postronni znają", że My tu są!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Klerk napisał:

poszukaj coś takiego, co to się łezka w oku kręci i pokaż tam w tych zamorskich krajach :)

Próbowałem. Myślisz, że nie próbowałem kupić na allegro stare polskie atramenty? Kormorana czy Drakona na przykład? Nie tylko z resztą ich. Wrodzona polska otwartość i przychylność powodowała, że przy zapytaniu o cenę przesyłki otrzymywałem odpowiedź: NIE WYSYŁAMY ZA GRANICĘ. Albo wrzucali cenę z kosmosu, wyższą od ceny kuriera, który przewiezie mi 10 kg paczkę 'door to door'.  @tom_ek świadkiem, że zamierzałem przez Niego dokonywać transakcji. NIGDZIE na świecie nie spotkałem się z taką sytuacją. 

Polskie atramenty też będą. Atrament Pióromaniaka (jak się Marcin 'wykokosi' z zimową edycją), KWZ czy Hypercolors. Tyle, że po kolei... Wszystkiego naraz nie dam rady przygotować do publikacji...

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...