Skocz do zawartości

Zakup Pióra do 250~~zł


Grunwi

Polecane posty

Cześć

 

Czy możecie pomóc mi wybrać Pióro w granicach 150-250 zł? Raczej celuje w eleganckie ciężkie pióro do sporadycznego użytkowania w pracy, podpisywanie dokumentów, pism + notatek. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby było niezawodne, nie było problemów z startowaniem czy przerywaniem.

 

Do tej pory używałem piór firmy Parker, pierwsze w liceum było super, nie pamiętam już nazwy, ale na pewno jedno z tańszych, w późniejszym czasie miałem w rękach parę różnych piór Parker  IM oraz Ubran, i  z  żadnego nie byłem zadowolony. Niestety niezależnie od atramentu, pióro potrafiło nie startować w najbardziej potrzebnym momencie, czasem przerywać co z czasem na tyle mnie potrafiło irytować, że zrezygnowałem z używania Piór. Czas może wrócić do korzeni i spróbować jeszcze raz. Proszę o pomoc!:)

 

Wiem, że troche tematów było już wcześniej, przeleciałem je ale jakoś nie udało mi się nic konkretnego wyciągnąć. Kiedyś podobał mi się waterman hemisphere, ale tez wyczytałem, ze potrafią się zacinać... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie 3 dni temu dotarło do mnie pióro Black Forest. Ciężkie, metalowe, ze stalówką EF. Wprawdzie zostaje w tyle za moim ukochanym Watermanem, ale i z niego jestem zadowolony. Tu masz link: https://www.ebay.ie/itm/HongDian-1850-Forest-Series-Checked-Fountain-Pen-EF-F-Bent-Nib-Ink-Pen-Metal-Box/254429852607?var=554056157751&hash=item3b3d3373bf:g:zlEAAOSwJcNd15x6

Nawiasem mówiąc, to, które kupiłem, było droższe. Trudno... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grunwi napisał:

....  używałem piór firmy Parker, pierwsze w liceum było super, nie pamiętam już nazwy, ale na pewno jedno z tańszych, w późniejszym czasie miałem w rękach parę różnych piór Parker  IM oraz Ubran, i  z  żadnego nie byłem zadowolony. Niestety niezależnie od atramentu, pióro potrafiło nie startować w najbardziej potrzebnym momencie, czasem przerywać co z czasem na tyle mnie potrafiło irytować, że zrezygnowałem z używania Piór. Czas może wrócić do korzeni i spróbować jeszcze raz. Proszę o pomoc!:)

Wiem, że troche tematów było już wcześniej, przeleciałem je ale jakoś nie udało mi się nic konkretnego wyciągnąć. Kiedyś podobał mi się waterman hemisphere, ale tez wyczytałem, ze potrafią się zacinać... 

Pióro w liceum (najtańsze Twoje pióro Parkera?, jak piszesz) nie przerywało? A później to już gorzej z tym było, mimo, że pióra droższe?  Bardzo interesujące.... Taki mały "anty-cud"?  Nie zajmujemy się tutaj cudami :nono: 
Problem może leżeć nie tyle w samych piórach ile w częstotliwości oraz w intensywności ich użycia. Takie rzadko używane pióro, nawet jak wystartuje od razu, to napisze słowo lub dwa i po chwili może przerywać - do czasu aż spływak i stalówka "zasili się" świeżym atramentem. 
Znacząca jest różnica pomiędzy zapisywaniem  parę razy w tygodniu kilku, kilkunastu słów (numery telefonów w biurze albo podpisy)  - a codziennym zapisywaniem kilkunastu stron (w szkole). Mało pisząc nie dajemy szansy aby pióro się "przepłukało", mimo, że używamy go codzienne. Zupełnie inaczej zapracuje wtedy spływak.

No chyba, że mówimy o tym, że pióro już "rozpisane" nieoczekiwanie przerywa. Wtedy to już jest problem albo z piórem, z jego konserwacją? albo może z atramentem
Atrament  Zwróciłbym uwagę aby używać "niezawodnego", "płynnego" atramentu.  Chociaż piszesz, ze używałeś różnych...
Przechowywanie pióra? Może być różnica pomiędzy zachowaniem pióra które nosimy ze sobą, w teczce, a takim które spoczywa nieruchomo na biurku blisko kaloryfera. 
Konserwacja. Przy każdej zmianie naboju pióro przepłukiwać należy.  Zyskuje to na znaczeniu zwłaszcza jak używamy pióra do nieczęstych, krótkich notatek, podpisów.

Ciocia google i rozliczne recenzje chwalą "innowacyjny system, dzięki któremu atrament nie zasycha nawet do 18 miesięcy" są ponoć takie "cudowne" skuwki w pewnych japońskich piórach? Wielce interesujące, zwłaszcza, że konkurencja nie chwali się podobnymi "osiągnięciami".  Osobiście nie miałem przyjemności z tymi Japończykami się zapoznać.

 

Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do Parkera już mam uprzedzenia, i nie wiem czy kiedykolwiek one znikną.

7 godzin temu, Lodzermensch napisał:

Pióro w liceum (najtańsze Twoje pióro Parkera?, jak piszesz) nie przerywało? A później to już gorzej z tym było, mimo, że pióra droższe?  Bardzo interesujące.... Taki mały "anty-cud"?  Nie zajmujemy się tutaj cudami :nono: 

bodajrze to był stary parker 45f,

 

7 godzin temu, Lodzermensch napisał:

No chyba, że mówimy o tym, że pióro już "rozpisane" nieoczekiwanie przerywa. Wtedy to już jest problem albo z piórem, z jego konserwacją? albo może z atramentem
Atrament  Zwróciłbym uwagę aby używać "niezawodnego", "płynnego" atramentu.  Chociaż piszesz, ze używałeś różnych...

używałem atramentów pelikana, parkera i watermana kolory niebieskie i czarne, rezultat był podobny

 

20 godzin temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Dosłownie 3 dni temu dotarło do mnie pióro Black Forest

Pióro wygląda mega, w sumie czegoś takiego szukam, w takim stylu. Pytanie czy pioro za 10$ może być az tak dobre? 

Możecie coś jeszcze zaproponować? Osobiście rzucił mi się w oczy waterman hemisphere, Lamy jakoś do mnie nie przemawiaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grunwi napisał:

Pióro wygląda mega, w sumie czegoś takiego szukam, w takim stylu. Pytanie czy pioro za 10$ może być az tak dobre? 

Mam jakiś miesiąc, bez zastrzeżeń. Z tym, że ja polecam stalówkę F. Mam te pióra z EF i F. Kreska w obu jest podobna a F piszę mi się minimalnie lepiej. Ale obie są niezłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli temat jeszcze aktualny to może ja dorzucę swoje trzy grosze.

Kolega podał budżet do 250-300 zł, a tutaj podano same tańsze propozycje, więc może ja podam coś bliżej górnej granicy budżetowej. Mianowicie Sheaffer 300. Jest duże, ciężkie, męskie i jak najbardziej eleganckie. Tylko polecam przetestować w sklepie, bo nie każdemu może odpowiadać jego ciężar i wielkość. Jeśli jego rozmiar okaże się przerażający można też rozważyć Sheaffera Prelude, który jest droższy, ale za to trochę bardziej smukły. Prelude też bardzo często występuje w ogłoszeniach jako nietrafiony prezent, więc można go wyrwać w cenach dużo niższych od sklepowej.

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tales napisał:

Kolega podał budżet do 250-300 zł, a tutaj podano same tańsze propozycje

Oba proponowane przeze mnie Italixy kosztują 55 funtów + 10 funtów wysyłka, czyli ok. 325 zł (a według opinii niektórych cenionych "pióroznawców" mają jakość i właściwości piór dwukrotnie, a nawet trzykrotnie droższych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...