Skocz do zawartości

Pióro dla studentki


Polecane posty

A ebay znajdź jakiegoś Pilota / Platinum z Japonii. Z przesyłka do polski wyjdzie poniżej zakładanego budżetu a pióra bardzo dobre.

Pilot Custom 74 albo Platinum 3776... Jeżeli weźmiesz stalówkę soft to pamiętaj, ze będzie raczej mokra i obficie będzie podawać atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, linuxp napisał:

A ebay znajdź jakiegoś Pilota / Platinum z Japonii. Z przesyłka do polski wyjdzie poniżej zakładanego budżetu a pióra bardzo dobre.

Pilot Custom 74 albo Platinum 3776... Jeżeli weźmiesz stalówkę soft to pamiętaj, ze będzie raczej mokra i obficie będzie podawać atrament.

Dziękuję, że wspominasz o tym obfitym podawaniu atramentu, jestem leworęczna i możliwe, że mogłoby to utrudnić sprawę. 

Zainteresuje się Pilotem Platinum. 

A jeśli mogę zapytać. Jak w kwestii jakości Waterman Expert albo perspective? Expert bardzo trafia w moją stylistykę, natomiast nie chce się upierać jeśli ten wybór nie jest zbyt mądry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hatszepsut01 napisał:

Polecam Pelikan M200 - tłokowy system napełniania jest idealny w przypadku dużych ilości notatek. W wersji smoky quartz na żywo pozytywnie zwraca uwagę, nie jest natrętny, nie jest też standardowym czarnym piórem. 

Bardzo ładne, wezmę pod uwagę na pewno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Julia471 napisał:

Z Parkerem mam niemiłe doświadczenia z czasów podstawówki. 

Ja jestem ofiarą nieodwzajemnionej miłości do Parkera. Miałem ich przez lata kilka i wszystkie były słabe. Sonnet jest wyjątkiem. To nie tylko moje zdania, że ten model wyszedł Parkerowi znakomicie. 

Jeśli zdecydujesz się na Platinum 3776 to warto wiedzieć, że ma stalówki cienkiej jak igła. Do szybkiego pisania dużej ilości tekstu nie brałbym niczego poniżej M. Pilot Custom 74 to pióro idealne :) Platinum 3776 wydaja mi się trochę ładniejsze ale Pilot jest jakby solidniejszy. Poniżej wrzucam zdjęcia swoich skarbów :) Od góry Pilot Custom 74, 2 x Platinum 3776.

Piloti-Platinum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TopikSH napisał:

Ja jestem ofiarą nieodwzajemnionej miłości do Parkera. Miałem ich przez lata kilka i wszystkie były słabe. Sonnet jest wyjątkiem. To nie tylko moje zdania, że ten model wyszedł Parkerowi znakomicie. 

Jeśli zdecydujesz się na Platinum 3776 to warto wiedzieć, że ma stalówki cienkiej jak igła. Do szybkiego pisania dużej ilości tekstu nie brałbym niczego poniżej M. Pilot Custom 74 to pióro idealne :) Platinum 3776 wydaja mi się trochę ładniejsze ale Pilot jest jakby solidniejszy. Poniżej wrzucam zdjęcia swoich skarbów :) Od góry Pilot Custom 74, 2 x Platinum 3776.

Piloti-Platinum.jpg

Platinum 3776 są przepiękne. Chyba właśnie wybór padnie na ten model. 

Czy są szanse na trafienie podróbki na ebayu lub Amazonie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Julia471 napisał:

Czy są szanse na trafienie podróbki na ebayu lub Amazonie? 

Najbardziej sensowne oferty są z Japonii na eBay.  Kupując z Japonii szansa na podróbkę jest 0%, za to na vat jest 100%. Japończycy staranie wypełniają dokumenty i wpisują wartość przesyłki.  Co do urody, to na żywo są dużo ładniejsze niż na moim zdjęciu :) 

Warto od razu zakupić konwerter, naboje są trudno dostępne i drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, TopikSH napisał:

Najbardziej sensowne oferty są z Japonii na eBay.  Kupując z Japonii szansa na podróbkę jest 0%, za to na vat jest 100%. Japończycy staranie wypełniają dokumenty i wpisują wartość przesyłki.  Co do urody, to na żywo są dużo ładniejsze niż na moim zdjęciu :) 

Warto od razu zakupić konwerter, naboje są trudno dostępne i drogie.

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważną sprawą jest to ile moge piórem napisać, a każde pióro ogranicza wielkość zbiorniczka a na studiach możesz dużo pisać (to zależy od kierunku i wykładowców).

1. Bardzo sensownym podejściem jest używanie konwertera (i robią to wszyscy spece z tego forum, czyli warto). Ale to oznacza, że powinnaś mieć dwa pióra

2. Rozwiązaniem są duże naboje - takie jak ma od razu platinium. Można je napełniać długi wkład strzykawką i nosić 1 nowy zapasowy.

3. Pióra próżniowe, które mają większy zbiorniczek na atrament:

rewelacyjne ale drogie Pilot 823 i Sailor prof Gear 

chyba TWSBI ECO, TWSBI 580 

lub albo z gorszą stalówką Wing Sung 3013 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MariuszZ napisał:

Dla mnie ważną sprawą jest to ile moge piórem napisać, a każde pióro ogranicza wielkość zbiorniczka a na studiach możesz dużo pisać (to zależy od kierunku i wykładowców).

1. Bardzo sensownym podejściem jest używanie konwertera (i robią to wszyscy spece z tego forum, czyli warto). Ale to oznacza, że powinnaś mieć dwa pióra

2. Rozwiązaniem są duże naboje - takie jak ma od razu platinium. Można je napełniać długi wkład strzykawką i nosić 1 nowy zapasowy.

3. Pióra próżniowe, które mają większy zbiorniczek na atrament:

rewelacyjne ale drogie Pilot 823 i Sailor prof Gear 

chyba TWSBI ECO, TWSBI 580 

lub albo z gorszą stalówką Wing Sung 3013 

Na pewno w moim przypadku zabawa na dwa pióra odpada. Noszenia zapasowego atramentu także. W Watermanie jeden wkład starcza mi na tydzień, także nie sądzę, aby ta zabawa była konieczna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julia471 Dwa skojarzenia mi przyszły do głowy.

  • Czemu chcesz wymienić swoje obecne pióro na inne?  Czego oczekujesz po nowym? To może ułatwić wybór kolejnego modelu.
  • Może powinnaś zrobić "rachunek sumienia" i określić co Ci się podoba/ło w tym piórze co masz lub miałaś, a co nie.   Bo każdy model, każda marka ma jakaś swoją  specyfikę do której może być warto się odnieść.
Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 15:47, Lodzermensch napisał:
  • Czemu chcesz wymienić swoje obecne pióro na inne?  Czego oczekujesz po nowym? To może ułatwić wybór kolejnego modelu.
  • Może powinnaś zrobić "rachunek sumienia" i określić co Ci się podoba/ło w tym piórze co masz lub miałaś, a co nie.   Bo każdy model, każda marka ma jakaś swoją  specyfikę do której może być warto się odnieść.

Super porada, ja sama przed zakupem każdego nowego pióra zastanawiam się - co mi pasuje/nie pasuje w obecnie posiadanych (mam już ponad 10 i np. Platinum odpadło przez swój kształt). Warto przemyśleć @Julia471  :-) tak by kolejne pióro było idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...