Skocz do zawartości

Duofold Centennial vs. Aurora Talentum


Polecane posty

Moi drodzy,

Po oddaniu wadliwego zakupionego Sonneta Ciesele doszedłem do wniosku, że podnoszę budżet, jako że spodobało mi się kilka innych piór, a chcę, by to był pewien wyjątkowy zakup. Zainteresowały mnie: 

1. Parker Duofold Centennial GT Black,

2. Aurora Talentum GT Black,

3. Parker Duofold Prestige Blue Chiveron.

 

Czy któryś z nich jest wyraźnie lepszej jakości, czy to tylko kwestia gustu? Jak ma się wielkość i ciężar Aurori do tych Parkerów? Na tym forum przeczytałem w jednej z recenzji, że Parker nie ma gumowego pierścienia do zakręcania sekcji, przez co zdarza się, że sama się odkręci. Czy to prawda? Proszę o pomoc i rady. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar - taką informacje możesz wyszukać w Internecie, są podawane. Ale ważny jest też rozmiar pióra ze względu na przeżucanie środka ciężkości. Co byłoby łatwiej przenieść 50 kg odważnik czy 50 kg manekina. Odp: to pierwsze. Musisz to sprawdzić sam organoleptycznie. W sklepie lub zamówic 3 pióra, sprawdzić, wybrać i odesłać 2. Wiem, że to niewiele Ci pomaga, ale naprawdę jest to jedyna droga, żeby uniknąć rozczarowania. Druga sprawa, czy będzie Ci pasowała sekcja. 

Jeśli chodzi o jakość to Duofoldy uderzyły mnie bardzo dobrą jakością wykonania i tutaj bym wybrał Duofolda nad Aurorę. Ale to moja opinia. 

Kilka razy w życiu zdarzyło mi się, że pióro lekko się odkręciło, ale przez kilkanaście lat używania te kilka razy to nie problem 🙂 I piszę tu o kilku różnych piórach, nie tylko o Duofoldzie.

 

W ogóle Aurora od Duofoldów zupełnie inaczej pisze. Duofoldy są gładkie, a Aurora bardziej szura. Takie są moje ograniczone do 2 sztuk wyżej wspomnianych piór doświadczenia.

 

Podsumowując specjalny zakup wymaga specjalnego zachodu, idź do sklepu.

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...