Skocz do zawartości

Pióro wieczne do 300 zł (na prezent)


Polecane posty

Dzień dobry :) 

Chce sprawić swojemu mężowi prezent w postaci pióra, ponieważ wiem, że chciałby mieć taki gadżet. Sama niestety zupełnie nie orientuję się w temacie - sama pisałam piórem tylko przez chwilę, byle jakim i lata temu. W związku z tym zwracam się z wielką prośbą o poradę w tej sprawie.

Kilka słów o osobie, dla której poszukuję pióra.

Mąż, nie pisze dużo ręcznie. Pióro będzie mu raczej służyło do podpisywania dokumentów, drobnych notatek. Będzie je ze sobą zabierać do pracy. Ze względu na zawód korzysta z długopisów, które mają cienką linię (jeśli tak to można określić) i takie preferuje. Jest osobą, która nie lubi tandety, ale woli wydać więcej na coś porządniejszego. W związku z tym poszukuję dla niego pióra które będzie eleganckie i dobrze wykonane. Nie chciałbym chyba pióra pokrytego lakierem, ponieważ z biegiem czasu może ono stracić swoje walory estetyczne. Ogólnie ma być to coś porządnego :) 

Będę wdzięczna za wszelką pomoc :) 

Pozdrawiam!

Rumbarbarri

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tutaj podawać linków to Allegro ale możesz tam wyszukać: Parket Sonnet

Powinny się pojawić zestawy pióro + długopis black GT.

Od 250zł do 300zł z grawerem. Raczej nie da się kupić nić lepszego za te pieniądze na prezent. Zestaw jest o dziwo tańszy niż samo pióro, taka polityka firmy. Nie ma prezentowego pudełka ale można przecież samemu ładnie zapakować. Jest tylko jeden problem, te zestawy mają stalówkę typu M, czyli niezbyt cienką. Do podpisów jak znalazł ale do notatek drobnym maczkiem może być za grubo.

Ze stalówką F (czyli cienką) można kupić Parkera Sonneta w wersji Stainless Steel CT ale to już jakieś 350zł minimum.

W budżecie mieści się też Waterman Hemisphere, wybieraj wersje ze stalówką F.  To chyba najbardziej bezpieczny wybór. 

Można też kupić Lamy Studio, są do kupienia również ze stalówką EF czyli bardzo cienką. Ale z tymi grubościami stalówek jest pewna loteria :)

Kaweco Stonewashed też wydaje mi się dobre na prezent, można kupić również z bardzo cienką stalówką EF. Ale wydaje mi się, że na forum były jakieś narzekania na te stalówki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc :) Zdeycydowałam się, na pióro Parker Sonnet ze stali nierdzewnej, ze złotymi wykończeniami i cienką stalówką :) Akurat udało mi się znaleźć promocyjną ofertę i za pióro z grawerem i etui wyszło 310 zł, także jestem zadowolona. Wizualnie jakoś najbardziej do mnie przemawiało to właśnie pióro + coś tam poczytałam jeszcze.

Jeszcze raz dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...