Skocz do zawartości

Pomoc w uzupełnieniu kolekcji


kamdz

Polecane posty

Jako pióro-cegłę mogę Ci polecić Hugo Boss z linii Tylogy. Jest to naprawdę pancerne pisadło i - co warte podkreślenia - przecudne w swej urodzie. Tyle, że ma dwie wady: jest dość ciężkie (co nie każdemu odpowiada) i trochę kosztuje (129 €). 

Hugo_Boss_Trilogy_Black_vulpen.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Jako pióro-cegłę mogę Ci polecić Hugo Boss z linii Tylogy. Jest to naprawdę pancerne pisadło i - co warte podkreślenia - przecudne w swej urodzie. Tyle, że ma dwie wady: jest dość ciężkie (co nie każdemu odpowiada) i trochę kosztuje (129 €). 

Hugo_Boss_Trilogy_Black_vulpen.jpg

Pióro nawet ładne. 😁 Jakby wsadzili coś ładnego oksydowanego na czarno w miejsce stalówki to byłoby bardzo ładne. Pytanie jak to działa - bo w to ze adekwatnie do piór w tej cenie to śmiem twierdzić ze wątpię 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cosa napisał:

Pióro nawet ładne. 😁 Jakby wsadzili coś ładnego oksydowanego na czarno w miejsce stalówki to byłoby bardzo ładne. Pytanie jak to działa - bo w to ze adekwatnie do piór w tej cenie to śmiem twierdzić ze wątpię 😉

Umówmy się, że nazwa Hugo Boss jednak do czegoś zobowiązuje...

Miałem je w ręku. Znalazłem w sklepie przecenione na 32€. Jest fajne, ciężkie... Biję się z myślami, bo po pierwsze jest tak skonstruowane, że nie da się skuwki założyć na pióro (co mi nie do końca odpowiada), a poza tym trochę w tym sklepie leżało i jest nieco obluzowana zakrętka. W sumie dałoby się to naprawić, ale kilka dni temu zamówiłem podobne pióro, więc nie wiem, czy jest sens dublować wzornictwo...

Hc91a767f7dc5405ca34cd6ea74a0514cZ.thumb.jpg.9e001e9552abee3eb7b2e75fff234080.jpg

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Umówmy się, że nazwa Hugo Boss jednak do czegoś zobowiązuje...

Miałem je w ręku. Znalazłem w sklepie przecenione na 32€. Jest fajne, ciężkie... Biję się z myślami, bo po pierwsze jest tak skonstruowane, że nie da się skuwki założyć na pióro (co mi nie do końca odpowiada), a poza tym trochę w tym sklepie leżało i jest nieco obluzowana zakrętka. W sumie dałoby się to naprawić, ale kilka dni temu zamówiłem podobne pióro, więc nie wiem, czy jest sens dublować wzornictwo...

Hc91a767f7dc5405ca34cd6ea74a0514cZ.thumb.jpg.9e001e9552abee3eb7b2e75fff234080.jpg

Niby marka zobowiązuje, ale niekiedy marki przez duże M stawiają na design bardziej niż na użyteczność a w sumie pióro ma pisać, no i niekiedy wyglądać.

To drugie z czarną stalówką już ładniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2019 o 18:59, Snooker500 napisał:

Nie polecam tych podróbek, nigdy do końca nie będziesz zadowolony, lepiej poczekać, odłożyć i kupić coś oryginalnego, co będzie Cię cieszyć jak tylko na to spojrzysz. Nie wolisz jednego oryginalnego pióra zamiast trzech podróbek?

Słowo "podróbka", poza podszywaniem się pod cudzą markę, zawsze kojarzy mi się z wyrobem gorszej jakości. Ja mam Kaweco sporta i Delike Alpha i na alfie nie znalazłem słowa "Kaweco", a i kształt choć bardzo zbliżony to nie identyczny, a patrząc na jakość wykonania to jedynie można dodać, że uczeń przerósł mistrza ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotring Esprit Telescopic. Metalowy, dosyć ciężki. Stalówka F, ale dość mokra. Można powiedzieć, że to jest brat bliźniak Parkera Esprit, bo nie różni się wymiarami i skuwki pasują wymiennie. 

Edytowano przez eileen1x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2019 o 18:30, Dagmara02 napisał:

A na ten link co powiecie?
https://s.click.aliexpress.com/e/StuLYSgU3

Piszę tym piórem od dwóch tygodni. Nie mam zastrzeżeń poza jednym. Średnica wewnętrzna skuwki jest większa o milimetr od średnicy zewnętrznej korpusu co skutkuje tym, że zamknięte pióro nieprzyjemnie się wygina. 

Edytowano przez eileen1x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piday napisał:

Podzielisz się linkiem?

Jasne! Mówisz i masz: https://pl.aliexpress.com/item/4000047878732.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.54865c0fE3AzOg

Jesli chcesz, rzuc jeszcze okiem na takie coś:

https://www.ebay.ie/itm/Fuliwen-015-Fountain-Pen-Unique-Cap-EF-F-M-Nib-Writing-Office-Fashion-Pens/401947219284?var=671796963862

Wydaje się być dość ciekawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eileen1x napisał:

Stalówka EF pisze gładko, jest dosyć mokra i nie drapie. Pióro jest w porządku i nic mu nie brakuje poza napisem Kaweco :)

Mam a nawet od jakiegoś czasu używam w pracy bo gdzieś posiałem Perkeo. Stalówka nader gładka choć feedback pozytywny. Niestety po paru dniach nieróbstwa ma kłopoty ze startem i w sumie nie mam pojęcia czemu. 
Ma jedna wadę a może i zaletę - większe od Sporta i całkiem ciężkie. Ale upadki znosi dobrze 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 23:04, Dagmara02 napisał:

A perkeo jak się sprawuje?

1000 pytań do.. 😵

Nadspodziewanie dobrze. Duże ale dość lekkie. Nieco doskwiera brak klipsa i w sumie nie wiem czy od Sporta pasuje bo nie próbowałem.

IMHO przewyższa jakością, wyglądem i stalówką sporo piór ze swojej kategorii cenowej. Jak nie znajdę kupię drugie a może i trzecie od razu 😁 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...