Skocz do zawartości

Pomoc w uzupełnieniu kolekcji


kamdz

Polecane posty

Witam.

Jako, że zbliża się okres mikołajkowy, świąteczny, to mogę sobie sprawić trochę prezentów. Chciałbym poszerzyć moją kolekcję piór o takie rodzaje, których nie posiadam. Zacznijmy więc od tego co mam.

Lamy Safari. Wół roboczy. W szkole go nie szkoda

Pelikan 140. Świetna stalówka, ale raczej dotąd używany w domu. Szkoda do szkoły.

(Drobnica drobnica, dziadostwo, parkery i reszta)

Świeżutki Sailor 1911 Standard. Pewnie będzie brany do szkoły po specjalnym zabezpieczeniu ;)

No i teraz czego potrzebuję:

Pióro-cegła.Do noszenia w kieszeni dżinsów itp. Czyli niezniszczalne, albo zniszczalne kosztujące dolara. Zgaduję, że łatwiej osiągnąć drugi efekt. Byle nie skrobało, miało znośną stalówkę. W razie czego podstawy szlifowania mam ogarnięte.

Pióro-zakreślacz. No i tu najwięcej pytań. Bo gdzieś kiedyś czytałem, że można kupić jakiegoś (jakiego?) Jinhao i do niego (jaką?) ładnie fleksującą stalówkę. I połączyć je razem. No i taka opcja by mi najbardziej odpowiadała, bo byłby zakreślacz idealny, że zmienną grubością :) Ale jestem też otwarty na inne propozycje.

I ostatnia. Rzecz to... Piórnik. Chciałbym w końcu zaopatrzyć się w jakiś piórniczek, na 4, max 8 piór. Ale tylko piór. Tak, żeby nie było możliwości że któryś z cyrkli, noży, pendrivów czy nożyczek uszkodzi mi piórka. Czyli chodzi mi o taki klasyczny piórnik otwierany na zamek, z gumeczkami w które wkłada się pióra. Niby nic trudnego kupić coś takiego. A jednak chciałbym spytać, czy może są jakieś polecane marki, modele, sklepy?

Wszystko to wolałbym kupić w Polsce, ale wiem, że co do niektórych rzeczy (jinhao...) się nie da.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość na głupie pytania i pomoc

Pozdrawiam

Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamdz napisał:

Pióro-cegła.Do noszenia w kieszeni dżinsów itp. Czyli niezniszczalne, albo zniszczalne kosztujące dolara. Zgaduję, że łatwiej osiągnąć drugi efekt. Byle nie skrobało, miało znośną stalówkę. W razie czego podstawy szlifowania mam ogarnięte.

Kaweco sport w różnych wersjach nadaje się do noszenia w kieszeni, rozmiar jest idealny do tej małej kieszonki a skuwka po zakręceniu super szczelna. Możesz wybrać w miarę tanie z tworzywa, bardziej pancerne ale lekkie AL sport, czy też opcja nuklearna - mosiężne Sport Brass lub stalowe Steel Sport. Jedynie pojemność tłoczka jest mizerna (specjalny do tego modelu, normalne się nie mieszczą).

7 godzin temu, kamdz napisał:

Pióro-zakreślacz.

Stalówki flex nie polecam, szczególnie tego zestawu jinhao z zebrą G. Z flexa przy takiej szerokości, jaką chcesz uzyskać, dostaniesz zdecydowanie za dużo atramentu (jeśli spływak i stalówka dadzą w ogóle radę tak szeroko) i możesz zakreślić przypadkiem przez dwie kartki w głąb ;). Schnięcie takiego zakreślenia będzie trwało bardzo długo.

Bardziej się nada coś ze ściętą stalówką - stub. Jeśli wygląd nie jest istotny, świetnie na zakreślacz nadaje się Pilot Parallel. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamdz napisał:

Pióro-zakreślacz. No i tu najwięcej pytań. Bo gdzieś kiedyś czytałem, że można kupić jakiegoś (jakiego?) Jinhao i do niego (jaką?) ładnie fleksującą stalówkę. I połączyć je razem. No i taka opcja by mi najbardziej odpowiadała, bo byłby zakreślacz idealny, że zmienną grubością :) Ale jestem też otwarty na inne propozycje.


Bez pomocy zza wielkiego muru będzie ciężko.

Dedykowana wersja to albo pelikan duo (drogo). Albo kaweco (trochę taniej)

Ja zrobiłem tak:
http://s.aliexpress.com/FF3ERF7N

plus to

http://s.aliexpress.com/auQZFZZr

można też tak
http://s.aliexpress.com/r2amEFZz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się, ale jeśli można to może coś też zaproponuje

Cytat

Pióro-zakreślacz. No i tu najwięcej pytań. Bo gdzieś kiedyś czytałem, że można kupić jakiegoś (jakiego?) Jinhao i do niego (jaką?) ładnie fleksującą stalówkę. I połączyć je razem. No i taka opcja by mi najbardziej odpowiadała, bo byłby zakreślacz idealny, że zmienną grubością :) Ale jestem też otwarty na inne propozycje.

Nie proście zwykły zakreślacz jakieś stabilo czy coś takiego:P

Cytat

Czemu mi to przypomina

Pentel Pocket brush Pen lub takie coś https://allegro.pl/oferta/koh-i-noor-pedzel-na-wode-wodny-18cm-zbiorniczkiem-6762808671

Jakby zastąpić tam wode atramentem a tusz w noboju do pentela też atramentem to by chyba było to samo

 

P.s.Link do aukcji jest poglondowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Widzę że odpowiedzi są dosyć jednoznaczne, więc muszę uwierzyć że nie ma lepszej opcji. :)

Wiec co do cegły. Wolałbym zapłacić za nią jak najmniej. Można prosić o jakieś konkretne linki do AliExpress itp? Bo niestety wogóle się nie znam na rynku chińskich podrób. Ważne też, żeby zmieścił sie standardowy tłoczek, a nie jakieś maleństwo.

Co do zakreślacza to widzę Plumix/Parraler. Niestety oba koszmarnie brzydkie, trochę wstyd wyciągać na lekcji ;) liczyłem że znajdzie się coś o podobnych właściwościach i lepszym wyglądzie. Może są jakieś inne firmy produkujące szerokie stuby?

I nie, nie wchodzi w grę brush pen, CZy zakreślacz Stabilo. Takie coś już mam, a teraz chciałbym znaleźć jakieś piórko tego typu.

Pozdrawiam

Kamil

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz parallela. Fakt, brzydki, ale jak to pisze. Może Ci służyć nie tylko jako zakreślacz, ale i do zabaw kaligragicznych. No i zdecydowanie szerszy niż proponowane stuby. Z tych ostatnich maksymalna szerokość to chyba 1.9 mm.

Na pióro cegłę polecam zaś Platinum Preppy 0.3, można z niego łatwo zrobić eyedropper więc i pojemność będzie duża. Nadruki da się z niego zmyć.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamdz napisał:

Można prosić o jakieś konkretne linki do AliExpress itp

Na Ali https://www.aliexpress.com/item/32888631064.html ale tylko wersja ze stalówką Small Bent 0.6mm czarna lub niebieska. Aluminiowe, solidne w środku konwerter o rozsądnej pojemności. Nie bierz innych kolorów lub stalówek. Można je wyrwać nawet za 3$ ale są dużo gorsze. 

Ewentualnie z ebay https://www.ebay.com/itm/DELIKE-Chinese-alpha-fountain-pen-EF-calligraphy-M-nib-pen-with-iron-case/282812503232 kolory to dalej czarny lub niebieski ale tutaj używalna stalówka nazywa się calligraphy pen.

Albo https://www.aliexpress.com/item/4000048064225.html krótko mam ale wygląda na trudne do zniszczenia :)

Trochę o nim było w 

 

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tom_ek napisał:

Bierz parallela. Fakt, brzydki, ale jak to pisze. Może Ci służyć nie tylko jako zakreślacz, ale i do zabaw kaligragicznych. No i zdecydowanie szerszy niż proponowane stuby. Z tych ostatnich maksymalna szerokość to chyba 1.9 mm.

Na pióro cegłę polecam zaś Platinum Preppy 0.3, można z niego łatwo zrobić eyedropper więc i pojemność będzie duża. Nadruki da się z niego zmyć.

W sumie Preppy zakreślacz też jest wiec można komplet stworzyć. 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Delike Alfa - jeśli niezniszczalne to metalowe. Mam akrylowe i również wytrzymałe, ale wiadomo, metalowe zniesie więcej. Stalówkę mam EF i do codziennego pisania nie będzie najlepsza, lepiej wziąć szerszą. Alfa niewiele większa od Kaweco sporta, ale za to konwerter sporo większy niż w kaweco. Drugą sztukę z wziął również Alfe, zamienił stalówkę na 2,3 italic od Kaweco, zmalał atramentem Pelican M205 Duo żółtym lub zielonym i miałbym idealny zakreślacz. Powstały zestawienie to bardzo wytrzymały zestaw pióra z zakreślaczem w bardzo przyzwoitej cenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamdz napisał:

Dobrze. To jeszcze jedno pytanie. Czy podróba Kaweco za 3 dolary różni się od podróby Kaweco za 20 dolarów czymkolwiek oprócz stalówki?

Te, które widziałem, różniły się praktycznie wszystkim. Tych za 3 dolary nie polecam - mam chyba 4 takie w szufladzie - z jednego wypadła tuleja ze spływakiem i trzeba wkleić. Stalówki akurat mają niezłe i piszą całkiem przyjemnie. Oprócz gorszego wyglądu, głównie jakość wykonania jest w nich marna. Lakier może odpryskiwać - są inaczej pokrywane niż te droższe - na każdym był jakiś mały odprysk po transporcie pocztą w samej kopercie. Wydają się też mniej pancerne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak

Byłbym zdecydowany na te Delike, tylko nie wiem które. Chciałbym wziąć Alpha, bo jest trochę większe, wygodniejsze, można klips założyć. Ale z jakimiś napisami to mi się nie podoba. Najlepsze byłoby Delike Alpha bez napisów, ale takie z kolei kosztują 5 dolarów i są słabe. No i co tu zrobić?

Pewnie skończy się na tym klonie liliputa, choć mam obawy, czy nie wypadnie z kieszeni skoro nie ma klipsa, albo czy zakręcanie skuwki za każdym razem nie będzie zbyt denerwujące...

Pozdrawiam

Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne i niebieskie są aluminiowe, pozostałe stalowe i mosiężne. Wygodnie się pisze aluminiowymi i akrylowymi. Stalówki inne niż bent są słabe. Działa też kombinacja EF + mosiężna Alpha ale to dla fanów ultra cienkiej kreski. Dzięki ciężarowi stalówka EF jakoś działa, w innych wersjach jest męcząca.

4 minuty temu, Dagmara02 napisał:

A na ten link co powiecie?

 raczej paździerze ale sklep drogi

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Snooker500 napisał:

Nie polecam tych podróbek, nigdy do końca nie będziesz zadowolony, lepiej poczekać, odłożyć i kupić coś oryginalnego, co będzie Cię cieszyć jak tylko na to spojrzysz. Nie wolisz jednego oryginalnego pióra zamiast trzech podróbek?

Czyli polecasz Kaweco? Ja to bym właśnie wolał podróbkę, bo zmieści duże konwertery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...