Skocz do zawartości

Jakie kolejne pióro?


Bukaa

Polecane posty

Hej,

Ponownie coraz częściej chodzi mi po głowie kupno nowego pióra.

Aktualnie mam trzy główne, które zwykle noszę przy sobie:

Parker Urban ze stalówką F
Faber-Castell Basic Black Leather ze stalówką F
Lamy Safari ze stalówką F

W większości przypadków używam te dwa pierwsze, Safari znalazło się u mnie trochę z fascynacji, że jest tak brzydkie, że musiałam je mieć. Tak, logika.

W domu leży też kilka innych piór:
Pilot Metropolitan Retropop ze stalówką M - przecudne, jednak przeżyło mały wypadek i nieznacznie ucierpiało, nie pisze tak świetnie jak na początku.
Pilot Plumix ze stalówką F - skrobie to dla mnie niemiłosiernie, rzadko karmione atramentem.
2x Parker Vector - oba ze stalówką F, jeden plastikowy już z popękaną sekcją, dojechany przez całe gimnazjum, liceum i początek studiów, przeżył wiele, drugi stalowy, też sporo przeżył.
I jakieś "no namy" w stylu Jinhao, Baoery z aliexpress, w lepszym lub gorszym stanie, bardziej zabawka niż daily pióro.

I tak się zastanawiam... CO TERAZ? :D

Czy może
zrobić drugie podejście do Pilota Metropolitana, zawsze to by były dwa "wdzianka" czy może jednak coś innego. Nie chciałabym wydać zbyt wiele, raczej w granicach 100-150 zł. Możecie coś podsunąć?

Edytowano przez Bukaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tego samego sprzedawcy jest też inna wersja. Lekko obłe i z wyrytymi zdobieniami na skuwce. Wygląda super tylko, że dużo cięższe. Na tyle, że według mnie słabo się nadaje do pisania dłuższych tekstów. Te na zdjęciu nie ma tego problemu. I jest szansa, że do świąt dojdzie :)

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie piszę mi się tym piórem. Stalówka ma lekki feedback, delikatnie szumi. Ale nie jest to drapanie, raczej wrażenie podobne do pisania japońskimi piórami. Właśnie sprawdziłem, w drugiej wersji, tej beczkowatej mam 0,4mm. Na oko grubość linii się nie różni, może jest trochę mniej atramentu podawane. Różnice są niewielkie a pióra mam zalane różnymi atramentami wiec trudno porównywać. Za to opór pisania jest większy, ale nadal nie drapie. 0,4mm szumi głośniej :) ale wciąż pisze się przyjemnie, przynajmniej w zeszycie Oxford. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pawel. napisał:

Czyli Lamy i Parker podejdą?

Nie wiem :) Próbowałem konwertera z tego pióra włożyć do Lamy i był luźny. No ale to nie przesądza, że nabój z Lamy lub Parkera nie będzie pasował. 

Nabój z Lamy daje się wepchać bez jakiego większego wysiłku ale wydawało mi się, że siedzi tak jakoś niepewnie / płytko. Nie próbowałem z nowym nabojem ale takim wyjętym z pióra Lamy. Pamiętał, że było strona z opisem jakie nabój pasuje do jakiego pióra i jakie są wymiary produkowanych naboi ale nie mogę jej teraz znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Nie mogę edytować swojego posta, więc pozwalam sobie na dopisanie tego posta. ;)

 

Nie doczekałem się odpowiedzi, więc... zakupiłem to piórko (tę wersję lekko obłą). Jest ciężkie (w końcu to metalowe pióro) ale nie jakoś strasznie i mi odpowiada (nawet bardzo). Niestety wykonanie ma pewne mankamenty. W moim przypadku jest to: lekkie wgniecenie na skuwce (trzeba się przyjrzeć by zauważyć), lekki nadmiar lakieru na sekcji (widoczne jak się dobrze przyjrzeć - wygląda to jakby lakier spływając zostawił nierówność na skraju sekcji) oraz luźna skuwka - i to jest największa wada mojego pióra. 

Pisze fajnie (cienko, lekko, lekko skrobiąc - ale jest to taki delikatny szum, nie drapie). Niestety luźna, wypadająca skuwka psuje cały komfort korzystania z pióra, bo atrament po prostu wysycha. Po każdej dłuższej przerwie trzeba pióro "rozpisywać". 

Pióro jest na tyle fajne, że spróbuję zamówić jeszcze raz (w końcu nie jest drogie). Jeśli skuwka będzie OK - to będę z niego w pełni zadowolony. Z racji tego, że jest ono metalowe, chciałbym je używać jako pióro "podróżne". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...