Skocz do zawartości

Pióro za około 200 zł


Polecane posty

W aktualnym momencie piszę piórem parker im ze stalówką F i jestem średnio zadowolony. Pisze moim zdaniem za grubo i pismo tak jakby "rozjeżdża się", chcę kupić nowe pióro do około 200 zł,  z przeznaczeniem do robienia dość dużej ilości notatek w szkole. Zastanawiam się nad TWSBI ECO lub 580, nie wiem czy warto dopłacać do moich potrzeb 100 zł, ewentualnie jakie inne pióro w tym budżecie. Jeszcze jaki tani dobry czarny atrament do któregoś z tych piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, yegr00 napisał:

Może to kwestia atramentu, jakiego używasz?

Wkładów parkera, jeżeli to wina atramentu to jak kupie nowe pióro to jaki polecasz atrament by tak się nie działo, piszę mało czytelnie i dość drobno a jak się tekst rozjeżdża to np nie wiadomo czy jakaś litera to "w" czy "u" lub "e" czy "a"

Edytowano przez Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yegr00 napisał:

Spróbuj na początek Pelikana 4001, będziesz potrzebował tłoczka, bo Pelikan i Parker robią naboje w różnych od siebie standardach.

Nie napisałem wcześniej, ale może to być też kwestia papieru po którym piszesz (jest zbyt chłonny).

Dzięki pelikana 4001 przetestuje, papier raczej nie ma nic wspólnego bo próbowałem na różnych gramaturach różnych firm i non stop to samo, tłoczka nie musze kupić bo jak pisałem wyżej wymieniam to pióro na najprawdopodobnie tłokowe TBSBI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ArielN napisał:

Mateusz,

co  masz na myśli pisząc, że tekst się "rozjeżdża"? Wklej fotkę, będzie łatwiej doradzić.

W aktualnym momencie nie mam jak wysłać wyśle wieczorem, mam na myśli to że piszę litere i ona się jakby zlewa, wcześniej (2 lata temu) pisałem jotterem ze stalówką F i tak nie było, a sama kreska jest grubsza moim zdaniem, pióro chce wymienić ze względy wyeksplatowania tego i nie chce by nowe pióro miało te wady, wiec jaka stalówka TWSBI jak chodzi o grubość by mnie zadowalała, chce by była cięsza od parkerowej F ale boje sie drapania kartki i jaki atrament żeby mi się najłatwiej pisało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cormac Mac Art napisał:

Pozwolę sobie wtrącić dwa grosze. Mam IM 2016 ze stalówką F, wyprodukowany w 2018 roku i z atramentem Pelikan 4001 pisze naprawdę cienką kreską. Rzekłbym nawet, że praktycznie bez różnicy w porównaniu do odwrotnego pisania.

Ja mam z 2015 wyprodukowane jak dobrze pamiętam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArielN napisał:

Stalówki F w IM często piszą mokro i szeroko, więc przesiadka na pióra, które będą bardziej trzymały standard rozmiarówki rozwiąże problem :).

Twsbi 580 diamond będzie ok, tylko z jaką stalówką F czy EF i jakim atramentem, przedmówca mówił o pelikanie 4001, będzie ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSBi Eco to bardzo przyjemne pióro, ale należy wziąć pod uwagę to, że tworzywo z jakiego jest wykonane pióro jest dość delikatne i trzeba na nie uważać. Wiadomo że od sameo patrzenia nie pęknie, ale w porównaniu z metalowym Parkerem IM może gorzej znieść wypadki.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aventador13 napisał:

TWSBi Eco to bardzo przyjemne pióro, ale należy wziąć pod uwagę to, że tworzywo z jakiego jest wykonane pióro jest dość delikatne i trzeba na nie uważać. Wiadomo że od sameo patrzenia nie pęknie, ale w porównaniu z metalowym Parkerem IM może gorzej znieść wypadki.

Raczej zdecyduje się na twsbi 580 diamond tam jest ponoć grubszy plastik, jeżeli faktycznie jest taki delikatny to jakie pióro w tym budżecie polecasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie można polecić chińskiego Wing Sung 698 (również system tłoczkowy) lub Wing Sung 3008 (wersja budżetowa). Miałem TWSBI Eco i sekcja się wykruszyła ale to prawdopodobnie wina tego, że próbowałem wszczepić przerobioną stalówkę EF pilota. Z TWSBI może warto spróbować wersję GO, te same stalówki co Eco. Z pozostałych piór mogę polecić Faber-Castell LOOM, Pilot 78g (sekcja i stalówka pasuje do Pilota MR). I warto próbować chińskich piór (moim zdaniem) można trafić perełkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Isaus napisał:

W tym budżecie można polecić chińskiego Wing Sung 698 (również system tłoczkowy) lub Wing Sung 3008 (wersja budżetowa). Miałem TWSBI Eco i sekcja się wykruszyła ale to prawdopodobnie wina tego, że próbowałem wszczepić przerobioną stalówkę EF pilota. Z TWSBI może warto spróbować wersję GO, te same stalówki co Eco. Z pozostałych piór mogę polecić Faber-Castell LOOM, Pilot 78g (sekcja i stalówka pasuje do Pilota MR). I warto próbować chińskich piór (moim zdaniem) można trafić perełkę.

A zapomniałem dopisać że mój budżet zwiększył się do 300 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...