Skocz do zawartości
moogoom

Sheaffer 300 - przecieka konwerter

Polecane posty

Witajcie.

Pióro zakupione na tym forum, zatem z 2 ręki.

Do tej pory działało super i działa dalej, ale... leje się atrament przez tylnią część konwertera (tam gdzie się kręci przy napełnianiu).

Da się to naprawić czy dać sobie spokój i szukać nowego konwertera?

Cześć Wam, ja mam akurat Sheaffer Intensity 9240. Dostałam je kiedyś w prezencie, zakupiłam potem konwerter i było cacy, potem pióro było nieużywane około roku no i zaczęło mocno przeciekać przy wejściu konwertera. najpierw myślałam że to kwestia atramentu (zachciało mi się eksperymentować z tanimi pelikanami 4001 po oryginalnym inku sheaffera) ale nie. Przepłukałam dokładnie stalówkę, konwerter i też nic. Czy też jedynym rozwiązaniem jest wymiana konwertera? Dodatkowo, pomimo przepłukania stalówki pióro często się zacina bądź drapie i nie wiem czy to kwestia papieru czy mogę coś sama zrobić aby się upewnić, że bez wizyty u pen doctora się nie obędzie?

p.s. doradzi ktoś proszę czy i jakie tańsze uniwersalne konwertery warto nabyć. Trochę szkoda mi znowu 30 zł na wychodzi na to jednorazowy konwerter sheaffera?

Dziękuję za pomoc.

Może najpierw się upewnij, czy to wina konwertera i kup paczkę nabojów dla sprawdzenia (mogą być zwykłe uniwersalne, będą pasować, z tego co ktoś tu na forum pisał).

Ja skorzystałem z rady i.... faktycznie uniwersalne naboje do niego pasują.

Zatem zakładam, że uniwersalny konwerter też zadziała.... 🙂

@Pawel ---> Dziękuję za dobrą radę. 🙂

Dnia 26.11.2019 o 16:46, Pawel. napisał:

Może warto spróbować dopasować jakiś uniwersalny konwerter :)

Warto, warto.... :d

U mnie pasuje uniwersalny nabój...a mam ich (pełnych) jeszcze z 80.... 😄