Skocz do zawartości

Co wybrać - Moonman czy PenBBS?


Polecane posty

Dzień dobry wszystkim w ten piękny niedzielny poranek!

Moje myśli ostatnio zaprzątają pióra firmy Moonman oraz PenBBS. Mam na oku pięć różnych modeli  i nie mogę się zdecydować na jeden. Oto one:

  • Moonman M600s
  • Moonman C1
  • PenBBS 308
  • PenBBs 480
  • PenBBs 309

Pióro ma służyć do pisania codziennego (studia, praca, odpisywanie na listy). Zależy mi na tym, aby stalówka nie drapała, a była raczej w kierunku tych maślanych. Zapiski najczęściej spisuję na papierze Rhodia, bądź Oxford, z małymi wyjątkami.

Czy ktoś z Was ma doświadczenia związane z tymi osobnikami? Będę z góry wdzięczna za podzielenie się swoimi uwagami dotyczącymi tych piór 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tom_ek napisał:

Miałem trzy Moonmany i dwa PenBBS. Zdecydowanie bardziej polecam Moonmana, głównie ze względu na jakość wykonania i solidność. Stalówki moim zdaniem też lepsze.

Dziękuję Ci za odpowiedź ;) A według Ciebie, lepiej zamówić na Ebayu czy Aliexpress? Chyba, że nie ma żadnej różnicy 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę szczegółów. Miałem dwa Moonmany M600S a z PenBBS modele 308 i 309. Stalówki w tych ostatnich były "słabe" - suche, niezbyt gładkie. Te pióra mają bardzo delikatne spływaki, już podczas wyjmowania stalówki ze spływakiem "żeberka" od spodu spływaka wyginają się, jakby były z kartonu. Do tego są niestandardowe, nieco dłuższe niż zazwyczaj spotykane, nie da się ich zamienić. Odradzam z całego serca model 309 - tłok przestał działać już pierwszego dnia.

Najlepszą stalówkę miał mój Moonman M100 - mokrą, miękką, gładką, lekko nawet sprężystą. Natomiast M600S miały dwie różne stalówki, jedna cała "złota", druga "srebrno-złota" (choć ze zdjęć wynikało, że w obu piórach będą te drugie), obie choć twarde, to gładkie; przy czym złota sucha, ale już srebrno-złota wystarczająco mokra. Solidne, dobrej jakości pióra, niemal identyczne jak Kaigelu 316, ale znacznie lżejsze, przez co lepiej nadają się do codziennego, dłuższego pisania. Po tego Moonmana M600S często sięgam.

Kupuję zazwyczaj na eBay'u (względnie na Etsy), z Aliexpress nigdy nie korzystałem.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom_ek napisał:

Jeszcze parę szczegółów. Miałem dwa Moonmany M600S a z PenBBS modele 308 i 309. Stalówki w tych ostatnich były "słabe" - suche, niezbyt gładkie. Te pióra mają bardzo delikatne spływaki, już podczas wyjmowania stalówki ze spływakiem "żeberka" od spodu spływaka wyginają się, jakby były z kartonu. Do tego są niestandardowe, nieco dłuższe niż zazwyczaj spotykane, nie da się ich zamienić. Odradzam z całego serca model 309 - tłok przestał działać już pierwszego dnia.

Najlepszą stalówkę miał mój Moonman M100 - mokrą, miękką, gładką, lekko nawet sprężystą. Natomiast M600S miały dwie różne stalówki, jedna cała "złota", druga "srebrno-złota" (choć ze zdjęć wynikało, że w obu piórach będą te drugie), obie choć twarde, to gładkie; przy czym złota sucha, ale już srebrno-złota wystarczająco mokra. Solidne, dobrej jakości pióra, niemal identyczne jak Kaigelu 316, ale znacznie lżejsze, przez co lepiej nadają się do codziennego, dłuższego pisania. Po tego Moonmana M600S często sięgam.

Kupuję zazwyczaj na eBay'u (względnie na Etsy), z Aliexpress nigdy nie korzystałem.

W takim razie zdecyduję się na Moonmana, mam nadzieję, że stalówka trafi mi się ta dwukolorowa ;) Dziękuję za pokierowanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...