Skocz do zawartości

Naboje z atramentem Hero.


Pawel.

Polecane posty

Bardzo dawno temu, można czasami było spotkać naboje z atramentem Hero. Niestety teraz Hero już chyba nie produkuje naboi uniwersalnych ze swoim atramentem, tylko jakieś naboje własnego typu. Czy ktoś się orientuje, czy te naboje pasują do piór na naboje typu international, bo niestety wygląda na to, że są dłuższe i chyba mają dłuższą i szerszą szyjkę? Naboje można dość tanio kupić na Alie i podobnych stronach, tylko niestety nie wiem, jak z ich użytecznością w piórach innych niż niektóre Hero. Poniżej przykładowy link do takich nabojów.

https://www.ebay.com/itm/60PCS-Hero-Fountain-Pen-Ink-Cartridges-Refills-Blue-Black-Ink-0028/151144656136?_trkparms=aid%3D555021%26algo%3DPL.SIMRVI%26ao%3D1%26asc%3D20190711100440%26meid%3Db65c12242399414688aa59498d28d11e%26pid%3D100752%26rk%3D3%26rkt%3D4%26mehot%3Dag%26sd%3D141608546575%26itm%3D151144656136%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100752.m1982

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady włożyć w korpus zapasowego naboju  do 99% piór (a czasem to może być wadą). 
Zmierzyłbym też  obecne naboje i to  jakie masz "luzy" w korpusie swojego pióra (czy dasz radę to chińskie cudo tam  pomieścić).  
W niektórych modelach piór producenci zostawiają bardzo mało miejsca w korpusie, nawet drobna odchyłka średnicy powoduje, że nabój się klinuje.

 

Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego miałem nadzieję, że ktoś na forum może mieć takie naboje i porównać jest z uniwersalnymi. Ostatnio najczęściej piszę piórem Duke 209, więc z miejscem nie ma problemów, po dołożeniu naboju zapasowego, grzechocze on w korpusie, nie ma znaczenia jak jest włożony. Bardziej mnie jednak zastanawia, czy podejdzie do sekcji pióra, które jest zrobione pod uniwersalne naboje.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam naboje Hero #0027 i drugie bardzo podobne, możliwe, że #0028 (nie mam już od nich opakowania) - te naboje są dłuższe i cieńsze od international.

Może opiszę je na przykładzie Zenitha Omegi, bo większość forumowiczów zna te pióra - cartridge Hero wejdzie bez problemu ale ma za duże luzy i nie trzyma się sekcji. Jako zapas do korpusu w duecie z international nie zmieści się na długość (co i tak nie ma sensu, bo te naboje nie trzymają się stabilnie).

Postaram sie później wrzucić zdjęcia.

IMG_1970.jpg

Edytowano przez vril
dodanie zdjecia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naboje Hero z Twojego postu
na opakowaniu jest informacja o wewnętrznej średnicy wylotu naboju - 2,7 mm.                                   

   s-l500.jpg   

Chwila w necie i odrobinę  niespójne  dane udało mi się odgrzebać odnośnie Standard International.
Pierwszy ma wylot 4,4mm a drugi 4 mm. Dodatkowo podstawa pierwszego 7,4 mm zamiast 6-7mm.

bDVJMRdmOtoMju2MmTsdHdhBu1s7lDgU2Hj18O_P 

 international-ink-length.jpg

 

 

 

Wydaje mi się, że nie powinno być kłopotu z wetknięciem tego naboju Hero
do Duka (który akceptuje Standard International i ma dużo wolnego miejsca w korpusie)

Konflikt z sekcją możliwy jest chyba na trzech "etapach":
#1. Średnica wewnętrzna wylotu naboju powinna pasować do króćca spływaka (ta część co wbija się w nabój), różnica między 3mm i 2,8mm wydaja się  nieznacząca (zważywszy elastyczność naboju) 
#2  Średnica zewnętrzna przedniej części naboju - ze zdjęć wynika, że Hero się zwęża podobnie jak Standard International i jest to wyraźnie mniej jak 6 mm - powinno bez kłopotu wcisnąć się  w sekcję i nawlec się na króciec.  U mnie w Duke (co prawda model inny niż Twój 209) wewnętrzna średnica sekcji to 6 mm - wszystko zbliżone do Standard International powinno się dać nabić
#3. Kryzy i inne takie niespodzianki.  Należy zerknąć we wlot sekcji czy nie ma tam jakiegoś kołnierza, który z zewnątrz dotyka wylotu naboju.
Mój Duke nie ma niczego takiego i istotne są tylko #1 i #2. Ale czasem trafia się w środku niespodzianka (chyba  Watermany w coś takiego grają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lodzermensch napisał:

Chwila w necie i odrobinę  niespójne  dane udało mi się odgrzebać odnośnie Standard International.

Wymiary znam, ale z chińskimi wynalazkami jest różnie, więc lepiej zasięgnąć języka od kogoś, kto miał z tym styczność na żywo ;)

2 godziny temu, Lodzermensch napisał:

#1. Średnica wewnętrzna wylotu naboju powinna pasować do króćca spływaka (ta część co wbija się w nabój), różnica między 3mm i 2,8mm wydaja się  nieznacząca (zważywszy elastyczność naboju) 

Tego się najbardziej obawiam, bo niektóre naboje są bardzo sztywne i łatwo pękają, albo nie uszczelniają dobrze powierzchni pomiędzy nabojem i iglicą.

7 godzin temu, vril napisał:

Może opiszę je na przykładzie Zenitha Omegi, bo większość forumowiczów zna te pióra - cartridge Hero wejdzie bez problemu ale ma za duże luzy i nie trzyma się sekcji.

Dzięki za zdjęcie. Czy ten nabój po przebiciu dobrze trzyma się na iglicy, czy może z niej wypadać? Z tego co piszesz, to tego najbardziej się obawiam, bo jak wyleci nabój, to może narobić bałaganu. Czy w tych nabojach jest ten sam atrament co w butlach? Nie ukrywam, że właśnie z tego powodu myślałem o zakupie nabojów Hero :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o post @vril...  i różne naboje Hero  Nie dogrzebałem się specyfikacji naboju  Hero #0027
Znalazłem analogiczną do będącej tematem zapytania  @Pawel. ofertę z nabojami HERO w dwu wersjach
- 0028 - średnica 2,6? (chociaż na opakowaniu jest 2,7mm) 
- 359  o średnicy 3,4 mm ?
TUTAJ -> https://www.ebay.com/itm/12pc-BLUE-BLACK-3-4mm-2-6mm-Writing-smooth-metal-HERO-Ink-Fountain-Pen/153251887355?hash=item23ae8638fb:m:mrPrYks3vFLBEbl_429TNWg . 
Podstępny Chińczyk robi naboje  w więcej niż jednym standardzie. 

Jeśli tylko nabój dobrze siedzi na trzpieniu spływaka to resztę - ew. luz, przestrzeń między ściankami naboju  i sekcją łatwo się ustabilizuje paroma warstwami taśmy samoprzylepnej biurowej  albo nawet paskiem papieru - i nic nie będzie się na boki  kiwało. Jak pióro więcej podróżuje (wibracje) - należałoby to zrobić  może nieco bardziej pieczołowicie.

Czy da się włożyć dwa takie naboje w duży korpus Duka?  Jak to mówią... "Sorry Winnetou".    Niestety, nie da rady.   
Wg strony dystrybutora,   @Pawel. , Duke 209 bez skuwki mierzy 11,7 cm  (monstrum to nie jest),   a same tylko  dwa  naboje Hero 0028  maja 11 cm.   
Może  dałoby się  włożyć  nabój standardowy razem z nabojem Hero 0028 - ale to by należało przemierzyć ile jest tego luzu w korpusie.  

Znalazłem na YT bardzo ciekawy  filmik, który pokazuje, ze naboje Hero 359 daje się   ponownie nabić atramentem i jednocześnie ponownie szczelnie zamknąć (bez wtykania w pióro).  Wyglądają one bardzo podobnie do modelu 0028.
Możliwość wielokrotnego nabijania i  łatwego uszczelniania tych naboi może być wystarczającym pretekstem by coś takiego mieć pod ręką (jeśli tylko pasują do naszego pióra).  
Nie wiem, nie mam, nie próbowałem  ALE  wygląda to BARDZO interesująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lodzermensch napisał:

Podstępny Chińczyk robi naboje  w więcej niż jednym standardzie. 

Te dwa standardy, to jakoś całkiem przegapiłem. Te szersze, to coś mi podjeżdżają standardem Lamopodobnym 🤨

6 minut temu, Lodzermensch napisał:

Jeśli tylko nabój dobrze siedzi na trzpieniu spływaka to resztę - ew. luz, przestrzeń między ściankami naboju  i sekcją łatwo się ustabilizuje paroma warstwami taśmy samoprzylepnej biurowej  albo nawet paskiem papieru - i nic nie będzie się na boki  kiwało. Jak pióro więcej podróżuje (wibracje) - należałoby to zrobić  może nieco bardziej pieczołowicie.

To już wtedy jednak prościej się męczyć z konwerterem niż bawić się w takie akrobacje :)

7 minut temu, Lodzermensch napisał:

Czy da się włożyć dwa takie naboje w duży korpus Duka?

To, że drugi nabój nie wejdzie, to jakoś szczególnie by mi nie przeszkadzało, bo ostatnio Duke jest używany tylko w biurze w pracy, więc nie ma tam problemy z podmianą naboju.

8 minut temu, Lodzermensch napisał:

Znalazłem na YT bardzo ciekawy  filmik, który pokazuje, ze naboje Hero 359 daje się   ponownie nabić atramentem i jednocześnie ponownie szczelnie zamknąć (bez wtykania w pióro). 

Mi chodzi o atrament Hero Blue Black, na ponownym napełnianiu niezbyt mi zależy. Zresztą wygodniejszy jest konwerter. Jednak w tym filmiku widać, że naboje 359 są do piór Lamowatych. Ciekawe, czy wejdą do Lamy, czy też nie. Konwerter z Oaso S007 nie pasuje do piór Lamy, mimo tego, że są bardzo podobne, brakuje kilku setnych mm, żeby dobrze siedział. Niby jest to samo, ale różni się drobnymi niuansami i później się okaże, że nic z tego nie wyjdzie (czyli, że naboje 359 nie będą pasować do Oaso i do Lamy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zależy od iglicy, u mnie co pióro, to inny "wkład". Na szybko sprawdzilam i tak, w Omedze siedzi bardzo luźno, nie polecam, za to stabilnie i "w sam raz" w Hero 448, Baoer 100, Jinhao 15.

Niestety nie wiem czy atrament jest ten sam.

 

P.S. Chyba powinnam się oficjalnie wpisać na dziale powitalnym i wyspowiadać ze stanu posiadania "chińczyków".

Trochę się boję policzyć :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lodzermensch napisał:

Możliwość wielokrotnego nabijania i  łatwego uszczelniania tych naboi może być wystarczającym pretekstem by coś takiego mieć pod ręką (jeśli tylko pasują do naszego pióra).  

Jeśli by ktoś szukał - naboje, które kupiłem jakiś czas temu w Paperchase też dają się ponownie nabijać w sposób pokazany na filmie, przy czym ich wymiary są standardowe. Pokazywałem je tutaj:

 http://www.piorawieczneforum.pl/topic/11588-jakim-atramentem-piszesz-dzisiaj/?do=findComment&comment=184315

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vril napisał:

P.S. Chyba powinnam się oficjalnie wpisać na dziale powitalnym i wyspowiadać ze stanu posiadania "chińczyków".

Trochę się boję policzyć :rechot:

To proste, liczysz ile masz piór w ogóle i odejmujesz nie-chińskie, czyli na moim przykładzie: 110-40=70

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, derywat napisał:

Jeśli by ktoś szukał - naboje, które kupiłem jakiś czas temu w Paperchase też dają się ponownie nabijać w sposób pokazany na filmie, przy czym ich wymiary są standardowe. Pokazywałem je tutaj:

 http://www.piorawieczneforum.pl/topic/11588-jakim-atramentem-piszesz-dzisiaj/?do=findComment&comment=184315

 

Jak z ich szczelnością po ponownym nabiciu?  Nie ciekną?  Wiele cykli  ponownego nabijania  mają za sobą?   

Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, vril napisał:

Oj, zależy od iglicy, u mnie co pióro, to inny "wkład". Na szybko sprawdzilam i tak, w Omedze siedzi bardzo luźno, nie polecam, za to stabilnie i "w sam raz" w Hero 448, Baoer 100, Jinhao 15.

Może trzeba będzie zamówić i wypróbować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lodzermensch napisał:

Jak z ich szczelnością po ponownym nabiciu?  Nie ciekną?  Wiele cykli  ponownego nabijania  mają za sobą?   

Szczelny, nie cieknie. Nabiłem na razie tylko jeden nabój i tylko raz, bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Zbyt wiele cykli nie przetestuję, bo prawie nie używam naboi - praktycznie tylko w piórach, które nie mieszczą konwertera i czasem w Kaweco Al-Sport, w którym taki nabój wypisuję z pół roku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...