Skocz do zawartości

Nowe póro do 150 zł


Kappuchu

Polecane posty

Witam,

Poszukuję nowego pióra dla siebie, ponieważ swoje ostatnie przez przypadek zostawiłem gdzieś u klienta, ale z czasem zagłębiając się w temat doszedłem do wniosku że wybór nie jest taki prosty i będę potrzebował pomocy. Poprzednio posiadałem kilka dobrych lat Parkera Urbana - pióro dostałem na prezent, pisało mi się nim dobrze, ale nie wypowiem się czy było super, no bo faktycznie nie miałem porównania do innych (polecanych) piór. 

Założyłem sobie budżet max 150 zł na nowe pióro, warunkiem koniecznym w piórze jest bezproblemowa możliwość dokupienia konwertera, używanie nabojów nie wchodzi raczej w grę. Budżet tylko taki z tego względu że za chwilę może pojawić się podobna sytuacja i mogę pióro zostawić/zgubić, mam pracę raczej "mobilną" więc różnie to bywa.

Chciałbym aby pióro było wykonane z aluminium lub ze stali, nie bardzo jestem przekonany do tworzyw i dodatkowo lubię czuć pióro w ręce. 

Pomimo głosów chodzących, że tanie parkery się popsuły i lepiej ich nie kupować byłem względnie zadowolony ze swojego pióra, możliwe że dlatego że nie miałem porównania do innego, jedyny mankament jaki mi przeszkadzał to brudząca się stalówka, tzn. że często po ściągnięciu skuwki stalówka była wybrudzona atramentem (może pióra to do siebie mają, aż tak nie jestem wtajemniczony, ale na miarę możliwości chciałbym tego uniknąć w nowym piórze, kwestie estetyczne).

Kwestia wyglądu jest ciężka, wygląd tego urbana wydawał mi się optymalny, nie do przesady wizytowy, ale też nie wyglądający jak tani pisak z marketu. Zastanawiałem się nad chwalonym Lamy Al-Star, ale jakoś ciężko mi się przekonać się do tego wyglądu, może błędnie myślę i na żywo pióro wygląda lepiej niż na zdjęciach.

Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór Indyjskich Parkerów to loteria, pióra są produkowane nadal ale na rynek lokalny, jakość wykonania jest tak samo postrzegana jak Chińskich piór, jak się trafi dobrze to pióra bez problemowe. Parker Frontier to rzeczywiście fajne pióro ale nie bez wad. W Indiach produkuje te pióra Luxor Writing Instruments Pvt.Ltd pióra w datowniku mają dodaną literę I - India, prócz piór Frontier są jeszcze Vector, Beta, większa część produktów to długopisy w tym znany Jotter i pióra kulkowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.10.2019 o 06:57, Kappuchu napisał:

Zastanawiałem się nad chwalonym Lamy Al-Star, ale jakoś ciężko mi się przekonać się do tego wyglądu, może błędnie myślę i na żywo pióro wygląda lepiej niż na zdjęciach.

Ja długo nie mogłem się przekonać do Lamy, ale jak w końcu kupiłem i zacząłem nim pisać, to jest to obecnie jedno z moich ulubionych piór, które szczerze mogę polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...