Skocz do zawartości

LAMY - hybryda linii i kratki


derywat

Polecane posty

Właśnie rozpakowałem nowe notesy produkcji LAMY i sobie testuję. Papier całkiem niezły, porządne szycie, estetyka i jakość wykonania na przyzwoitym poziomie.

zDaMqAo.jpg

Zastanawia mnie tylko to połączenie kratki z linią. Teoretycznie fajna sprawa, ale w praktyce nie bardzo pasuje mi pisanie w tych liniach.

42OUgD4.jpg

Pomiędzy liniami jest 8mm odstępu, kratka ma 4x4 mm. Bez kratek nie mam problemu z pisaniem w takich liniach. Z kratkami jakoś podświadomie staram się dopasować małe litery do wielkości kratki i przez to piszę je zbyt duże. Duże litery piszę jak zwykle w liniach, pozostawiając odstęp na górze, przez co są trochę zbyt małe w stosunku do małych liter. Celowo ignorując kratki udaje mi się pisać jak w samych liniach, ale to wymaga ciągłej uwagi aby nie widzieć kratek. Pisanie w pojedynczej kratce o wysokości 4mm daje już zbyt małe litery. Chyba bym wolał linie 7mm i 3,5mm kratki.

Popiszę trochę więcej i może znajdę jakieś ukryte zalety albo chociaż się przyzwyczaję.

Podsumowując, wydaje mi się, że trochę przekombinowali i nie do końca się taka hybryda kratkoliniowa sprawdza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozkłada się nawet na płasko. Jaka jakość papieru? Porównywalna do Rhodia/Clairefontaine/Tomoe River/Leuchtturm1917/PaperBlanks/Oxford (więcej nie znam 😉)? Optymalna kratka/linia jak dla mnie to 5mm, inne formaty są męczące dla mózgu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ddntp Papier najbardziej zbliżony do Leuchtturm (z tych, które podałeś), ale mniej prześwieca i prawie nie przebija. Trochę grubszy, 90g/m2, dość szorstki. Opisany jako ink-proof. Wygląda trochę jak papier w notatnikach Fabriano, co może być dobrym tropem, bo notatnik wyprodukowany został we włoszech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o Fabriano, właśnie! Miałem okazję zapisać cały notes z tym papierem. Czyli wymagana jakaś podkładka pod dłoń podczas pisania - szorstkie papiery strasznie chłoną drobinki tłuszczu z rąk. Poszukam wersji bez liniatury na spróbowanie. Pen-loop mocno trzyma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ddntp napisał:

Pen-loop mocno trzyma?

Średnio. Cienkie pióro się trzyma ale trochę luźno, ołówek się wysunie grawitacyjnie. Do okładki trzyma się mocno, ale gdy sprawdzałem czy nie odpadnie, udało mi się trochę odkleić tę kieszeń wewnątrz okładki naciągając gumkę. Mam wersję notatnika z miękką okładką, więc pewnie odklei się jeszcze dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Agnieszka napisał:

Kupiłeś online (sprawdzałam parę dni temu i online nie było, nie wiem czy w ogóle wprowadzą) czy stacjonarnie?

Na amazon.de są dostępne niektóre kolory. 

18 minut temu, Agnieszka napisał:

Kratki to pewnie ukłon w stronę miłośników Bujo (tabelki, wykresy).

Do Bullet Journal w podstawowej postaci się te kratki ani trochę nie nadają. Pozostanę przy kropkach albo liniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...