Skocz do zawartości

Co wybrać


Polecane posty

Zmagam się z trudnym wyborem. Z piór wiecznych w ostatnich latach miałem do czynienia tylko z piórami Parkera - vector i dwa IM. Od zawsze pisały jakoś tak grubo i niekoniecznie bezawaryjnie. Chyba fun z pisania piórem nie był tym czym powinien. Chciałbym spróbować czegoś innego. Koniecznie chyba stalówka EF. Myślę o FB Neo Slim, FB Ambition albo Lamy Logo. Najbardziej podoba mi się Neo Slim ale podobno są z nim problemy. Im więcej czytań forum, tym większy mam dylemat. Czy ktoś pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2019 o 20:29, Martinus napisał:

Zmagam się z trudnym wyborem. Z piór wiecznych w ostatnich latach miałem do czynienia tylko z piórami Parkera - vector i dwa IM. Od zawsze pisały jakoś tak grubo i niekoniecznie bezawaryjnie. Chyba fun z pisania piórem nie był tym czym powinien. Chciałbym spróbować czegoś innego. Koniecznie chyba stalówka EF. Myślę o FB Neo Slim, FB Ambition albo Lamy Logo. Najbardziej podoba mi się Neo Slim ale podobno są z nim problemy. Im więcej czytań forum, tym większy mam dylemat. Czy ktoś pomoże?

Potwierdzam - miałem FC Neo Slim i byłem bardzo niezadowolony. Po pierwsze - strasznie cieniutkie (chociaż to akurat kwestia przyzwyczajeń/gustu - dla mnie było jednak zbyt cienkie). Stalówka po prostu nie chciała pisać... Zdecydowanie inna niż w FC Ambition - Ambition też miałem i tu też potwierdzam - to jest bardzo dobre pióro.

 

Neo Slim w dodatku całe jakieś takie wydawało się...delikatne, niedorobione - nie wiem, po prostu nie robiło wrażenia dobrego i solidnego pióra.

 

Również więc polecam FC Ambition - jest kilka wykończeń, więc (prawie) każdemu łatwo będzie coś dla siebie dobrać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem Ambition. Pisze świetnie. Stalówka EF jest rewelacyjna. Dziękuję za porady. Jednocześnie jednak mam uwagi do samego wykonania. Skuwka jest luźna - zarówno przy zamkniętym jak i otwartym piórze. Sekcja potrafi się często luzować na gwincie.  To bardzo irytuje. Stalówka jednak wybacza wszystko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...