Skocz do zawartości

Pióro z szerszą stalówką


Jodyna

Polecane posty

Nieco utknęłam i bez pomocy specjalistów się tutaj nie obejdzie.

Od lat szukam pióra o ulubionych właściwościach. Do tej pory pisywałam Parkerem Jotter stalówka F w plastikowej obudowie (dzięki czemu był bardzo lekki), który przy mokrych atramentach sprawdzał mi się genialnie. Ale to ciągle nie było to. Ostatnio zupełnie przez przypadek natrafiłam na stalówki do kaligrafii Leonardt nr 4 i pisze się nią genialnie - gruba linia, którą bardzo lubię, duża ilość atramentu (lubię pisać mokro, ale żeby atrament nie wylewał się na kartkę) i ostatnio piszę tylko nią. Problem jest jeden - otóż takiego maczankowego pióra nie jestem w stanie wziąć nigdzie w podróż i szukam wiecznego pióra, która spełniałoby te same założenia  - było lekkie i miało podobną stalówkę (piszącą grubszą linią, miękko) z dobrym przepływem. No dobra i cenowo byłoby do 200zł.

Czy jest mi ktoś w stanie doradzić, czy powinnam się bardziej kierować w stronę stalówek M czy B, a może w ogóle pójść w stronę italic. Nie wiem czy pióra strice do kaligrafii by się sprawdziło, bo jednak jest to pióro użytkowe, którym pisałabym raczej na co dzień, dużo i szybko. Każda informacja okaże mi się tutaj pomocna, bo nie wiem, jak ugryźć temat.

 

Edytowano przez Jodyna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze chyba byłyby stalówki Pelikana, złote 14 ct, z lat 56-60. Robiono różne tęgości w wersji oblique (np. OF, OM, OB). Spróbuj popisać takimi, powinny Ci się spodobać. najlepiej skontaktuj się z kimś kto ma Pelikana z taka stalką... (modele 140, 400, 400NN - to te najpopularniejsze..)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polując na Pelikana może warto spróbować w międzyczasie Jinhao x450. Standardowa wersja ma mokrą kreskę, na Aliexpress można kupić też wersje ze stalówką 1mm ale nie wiem czy to już nie za dużo do codziennego pisania. Na zdjęciu poniżej wersja "podkręcona" standardowa ma cieńszą kreskę. 

IMG-20170606-181435.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...