Skocz do zawartości

Chińskie pióro na wzór Parkera


Polecane posty

Cześć wszystkim! 
Dopiero zaczynam swoją przygodę z piórami i choć na razie mam 2, i kilka następnych zamówionych, mam z tyłu głowy po czytaniu wielu wątków na PWF, że Chińczycy oferują wiele tanich, naprawdę dobrych piór wzorowanych na Parkerze 51. Chciałbym kupić takowe, żeby obyć się z piórem, zobaczyć czy takie mi odpowiada i oczywiście — żeby mieć czym pisać ;) 

Stąd proszę o pomoc w doborze jakiegoś opłacalnego, najsensowniejszego w mojej sytuacji — jeśli dobrze pamiętam, między innymi marka Hero przewijała się w tym kontekście. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, nie wiem czy na poważnie pytasz o tego typu pióra, na łamach forum chyba opisane jest wszystko na ten temat. Ogólnie Chińskich piór przypominających wyglądem P51 jest cały czas taki wybór że nie wiadomo od czego zacząć, można napisać książkę i będzie to sam spis pozycji, modeli jakie można dostać. Klasyka Hero, Wing Sung stare modele, nowsze, najnowsze, różnego typu wariacje stalowe, akrylowe, drewniane. Wejdź sobie np.na Aliexpress wpisz w wyszukiwarce fountain pen hero lub fountain pen 0.38 nib i przeglądaj oferty, wyszykuj wszystko co Ci przypomina P51. Znajdziesz coś co Cie zainteresuje to pytaj podając konkretnie model, markę pióra bo wybór jest wręcz przytłaczający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promspland - to z kolei chińska "alegoria" Sonneta. Istnieje, udaje oryginał i ludzie to kupują. Osobiście odradzam. Przejrzyj Forum, to znajdziesz moją recenzję.

 


HTB1X23jm0fJ8KJjy0Feq6xKEXXaj.jpg

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, syrius napisał:

Temat rzeka, nie wiem czy na poważnie pytasz o tego typu pióra, na łamach forum chyba opisane jest wszystko na ten temat. Ogólnie Chińskich piór przypominających wyglądem P51 jest cały czas taki wybór że nie wiadomo od czego zacząć, można napisać książkę i będzie to sam spis pozycji, modeli jakie można dostać. Klasyka Hero, Wing Sung stare modele, nowsze, najnowsze, różnego typu wariacje stalowe, akrylowe, drewniane. Wejdź sobie np.na Aliexpress wpisz w wyszukiwarce fountain pen hero lub fountain pen 0.38 nib i przeglądaj oferty, wyszykuj wszystko co Ci przypomina P51. Znajdziesz coś co Cie zainteresuje to pytaj podając konkretnie model, markę pióra bo wybór jest wręcz przytłaczający.

Takich fraz nie wpisywałem, starałem się trzymać tego forum jeszcze przed założeniem konta i zamówiłem m.in. Jinhao x750, Hero 1501, Jinhao 599. 
To o co pytam to tak naprawdę wskazanie jakiegoś konkretnego modelu. Na przykład: Hero 612 to dobry wybór? 

 

1 minutę temu, Franek napisał:

Promspland - to chińska "alegoria" Sonneta. Istnieje, udaje oryginał i ludzie to kupują. Osobiście odradzam. Przejrzyj Forum, to znajdziesz gdzieś moją recenzję. HTB1X23jm0fJ8KJjy0Feq6xKEXXaj.jpg

Biorę się za czytanie w takim razie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero 612 jak najbardziej, przypomina P61, jest pisząc wprost ociupinkę szczuplejsze od bardziej przypominającego P51 - Hero 616, ten natomiast to już klasyk sam w sobie nawet jako chiński odpowiednik. Doczekał się wielu odmian, unowocześnień. Masz bardziej klasyczne stare wersje z gumową pompką, stare serie w 3 podstawowych kolorach, wariant "De Lux" z żółtą skuwką i złoconą stalówką, nowsze wersje już mające większy wybór kolorów, ostatnie wersje w których gumową pompkę zastąpiono tłoczkiem/konwerterem, do tego serie droższe przypominające stare wersje P51 Hero 616-2 w odmianach pióro tłokowe i Vacumatic. Pojawiają się sporadycznie jeszcze odmiany tzw.Jumbo lub Doctor, taki wariant starego Hero 616. Oczywiście klasyka Hero 329/330 dość często pojawiają się stare odmiany i dzisiejsze które już nie są tymi samymi piórami. Stare z charakterystyczną strzałką. Warte uwagi są Wing Sungi 612, 613 czy droższy 618. O Hero 100 lub 1000 nie wspomnę. Z tanich podobnych piór tego typu Jinhao 911 tylko to pióro jest oferowane w dwóch wersjach, z plastikowym gwintem i metalowym. Przeważnie parę "centów" tańszy jest ten z plastikowym gwintem, wybieraj z metalowym, plastikowe pękają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...