Skocz do zawartości

Nowość! Pióra FWI, czyli Fine Writing International


_Pióromaniak_

Polecane posty

Jeśli ktoś zapisał się do naszego newslettera, to już wie. Dotarły do nas nowe pióra FWI (Fine Writing International). Duże eyedroppery z praktycznie niełamliwym akrylowym korpusem i mosiężną skuwką, szyjką i szczytem korpusu.

69978091_925518247812644_296696852338284

Obecnie dostępne są dwie generacje. FWI Brass 5. generacji, czyli Bronze Age:

fine-writing-international-bronze-age-br

oraz FWI Brass 6. generacji - Golden Armour:

fine-writing-international-golden-armour

FWI powstało w 2011 roku. Firma jest znana z wykonywania nietypowych zdobień na piórach techniką makie-e oraz wykonywanie przyborów do pisania na indywidualne zamówienie. Dodatkowo posiada własną linię mosiężnych piór. Co rok pojawia się nowa seria.

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wdawać się w dyskusje o pochodzeniu tych piór, dzisiejszy marketing w szczególności Chiński a Tajwan to jednak nadal Chiny jest na wyższym poziomie niż u nas ;) Nie ma sensu dochodzić się kto na prawdę produkuje te pióra(znam dwie firmy). Sprzedają pod swoją nazwą i niech tak pozostanie, dla przypomnienia Fine Writing International to przede wszystkim sklep który sprzedaje m.in rzadkie, limitowane pióra. Działa to na podobnej zasadzie jak FPR(Fountain Pen Revolution). W tych piórach stosowane są stalówki JoWo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to limitowane, krótkie serie piór m.in Manuscript. FWI to głównie sklep ze sprzedażą internetową, dystrybutor wielu markowych piór, szczególnie upodobali sobie właśnie krótkie serie mniej lub bardziej znanych modeli wybranych firm które obecnie sami modyfikują, można porównać to do takiego "tuningu" piór. Często wyszukuje u Tajwańskich sprzedawców stare, chińskie, japońskie pióra, bardzo stare. Przewinął się też ten sklep bo konikiem właściciela jest zbieranie starych piór, niekiedy całych krótkich serii które odświeżają i sprzedają pod własną nazwą.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FWI Roosevelt Road 335, Daan District 12, Taipei City

Oficjalny sklep internetowy http://www.finewriting.com.tw/shop/

Informacje dotyczące producentów a także źródeł z jakich pochodzą dane pióra nie są oficjalne, to zrozumiałe. Więcej danych nie podam bo i tak są nie mają większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że rozmawiamy o innych firmach. Z rozmowy z FWI wiem, że sami projektują pióra. Nawet jeśli nie wytwarzają ich własnymi rękami to firma Manuscript nie uczestniczy w ich tworzeniu. Nie chcesz podać źródła tych sensacyjnych informacji:

Dnia 3.09.2019 o 20:56, syrius napisał:

Nie chce wdawać się w dyskusje o pochodzeniu tych piór, dzisiejszy marketing w szczególności Chiński a Tajwan to jednak nadal Chiny jest na wyższym poziomie niż u nas ;) Nie ma sensu dochodzić się kto na prawdę produkuje te pióra(znam dwie firmy). Sprzedają pod swoją nazwą i niech tak pozostanie (...)

Dnia 3.09.2019 o 22:54, syrius napisał:

Są to limitowane, krótkie serie piór m.in Manuscript.

ale obawiam się, że mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. 😕

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje reklama, marketing, nie ufam nikomu, nie łapie się na ""wasze"" sztuczki, dlatego napisałem że nie ma znaczenia kto na prawdę produkuję pióra i gdzie. Bawi mnie tylko powtarzanie, kopiowanie marketingowego bełkotu. Wiem swoje, dużo widziałem bo podróżuje po świecie, zamiast kupować drogie pióra wole jechać na wycieczkę m.in w te miejsca gdzie produkuję się lub sprzedaję pióra. Tym się być może różnimy. Marcin wiem że dzisiaj reklama, marketing jest podstawą by utrzymać swoją działalność, sam próbowałem swoich sił w handlu. Trzeba bajerować, kombinować żeby utrzymać się na rynku, sprzedawać, zarabiać a nie dokładać do interesu. Przepraszam że pisze to oficjalnie, tak wyszło. Nie ufam sklepom, producentom, nie jestem podatny na działanie reklam i marketingu pod każdą postacią. Na tym proponuję zakończyć temat. I jeszcze jedno, nie muszę niczego udowadniać, pisać z jakich źródeł mam informacje, tak samo nie oczekuję tego od kogoś innego i tym jak widać też się różnimy. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę udanego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...