Skocz do zawartości

Montblanc 644n


pmc

Polecane posty

Produkowane w latach 50. Złota stalówka z gatunku "półfleks". Co jeszcze chcesz wiedzieć? Jeśli chodzi o wycenę, to zależy od tego w jakim stanie jest to pióro... Ze zdjęcia, które widzę - niewiele można wyczytać. Spotyka się te pióra w cenie ~ 450 $, ale jak napisałem to zależy. Oczywiście jeśli to jest pióro Montblanc Masterpiece 644N - daj więcej zdjęć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Arcydzieło" - robione we wczesnej fazie z celuloidu. W tamtych czasach celuloid to było novum. Robiono z tego tworzywa wiele przedmiotów codziennego użytku. Zastępował ciężki i twardy bakelit, kruchy ebonit. Był (celuloid) bardzo łatwo palny. Klisze filmowe były z tego tworzywa - często w kinach wybuchały przez to pożary. A z nazwami bywa różnie, dziś nie wiem czy ktokolwiek zna prawdziwą historię tej nazwy. Podobnie jak z nazwami samochodów. Ford Gran Torino np...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę jeszcze dodać? Mb 644 produkowano w latach 50., co ciekawe, w różnych wersjach kolorystycznych (najfajniejsze to te w szare lub zielone paski )  i z różnymi kapami (złocone, srebrne, a nawet złote).

System napełniania - piston filler, teleskopowy (stosowany już od 1935 roku).  Moim zdaniem - najlepszy system napełniania w ogóle. Owszem, przy nieumiejętnym użytkowaniu nieco kapryśny, ale pozwalający zaciągnąć do pióra wannę atramentu.

Ciekawa stalówka - tzw. wing nib, rozwijana przez Montblanca właśnie od `54 roku.

Masterpiece? A więc wersja eksportowa.

Co do pióra na zdjęciu (nie tego, które wrzucił Franek, ale tego za mgłą) - wygląda jakby było coś nie tak z szyjką, czy jak kto woli z sekcją., w miejscu osadzenia stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...