Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kalixt

Aurora INTERNAZIONALE BLACK 2019.

Polecane posty

34f6113ca2081ab5.jpg
1a06075c11cded6d.jpg
f9b41d7b458d8d4c.jpg
394c426b2b03a589.jpg
fd8c792f75ad1bcb.jpg

Edytowano przez Kalixt

"Mężczyzna, który zabił niedźwiedzia, w nagrodę może nie mieszkać ze swoją żoną przez cały tydzień."
.Przysłowia lapońskie

Łał! Fajne. Cieszę się, że producenci sięgają po stare projekty i wydają je na nowo.

Pierwowzór pojawił się na francuskim forum:

800px-Aurora-ARA5-Duplex-Capped.jpg

Źródło: http://forum.penciclopedia.it/viewtopic.php?p=209215

Do przeczytania,
Marcin

Pióromaniak I Pióra wieczne I Atramenty I Notatniki

www.pioromaniak.pl

Czy ja dobrze rozumiem, że różnice między jednym a drugim modelem sprowadzają się do 3 rzeczy (a właściwie do jednej):

- wykończenia są złote, a nie pozłacanie;

- tych droższych jest pięćdziesiąt razy mniej;

- te ostatnie są pięć razy droższe?

Tak na chłopski rozum: 15 tysięcy (różnica w cenie) - tyle warte jest złoto na trzy cienkie pierścienie i klips?

5 minut temu, tom_ek napisał:

Tak na chłopski rozum: 15 tysięcy (różnica w cenie) - tyle warte jest złoto na trzy cienkie pierścienie i klips?

Nie jest.

5 minut temu, tom_ek napisał:

tych droższych jest pięćdziesiąt razy mniej

Zdaje się, że to jest warte 15 tys. ;)

Nie widzę dźwigienki na tym nowym, czyżby było na naboje? Czy może chociaż tłok?

Si vis pacem, para bellum.

Cóż, pióro jak pióro. Tylko ta cena...

Zeby to jeszcze miało taką wartość jak obraz Picassa, to rozumiem, locata capitału :) Ale to to? kto mi to odkupi za 10 lat, jak głód przyciśnie? 

Dnia 14.06.2019 o 12:40, Rittel napisał:

Nie widzę dźwigienki na tym nowym, czyżby było na naboje? Czy może chociaż tłok?

Gdybym miał to pióro użytkować to preferowałbym tłok - większa pojemność i trwałość. Nawet kosztem odejścia od pierwowzoru.

Marcin 

Pióromaniak I Pióra wieczne I Atramenty I Notatniki

www.pioromaniak.pl

Trudno ustalić czy to pióro konkretnie nawiązuję do jednego z wcześniejszych modeli, Aurora ma bardzo bogatą historie i nie koniecznie to pióro jest przeróbką, nowocześniejszą wersją jakiegoś starego modelu. Aurora już w latach 1925-30 oferowała pióra niemal identyczne pod względem wyglądu ale różniące się sposobem napełniania, równolegle występowały pióra dźwigienkowe, tłokowe, czy przyciskowe(button filler). Wszystkie te pióra wyglądały podobnie, mogły mieć te same wykończenia, wzory. Sądząc po nazwie jest to wczesny model należący do serii Internazionale a te pióra były oferowane we wszystkich możliwych wariantach jakie miała Aurora. Była to odpowiedź na ekspansję angielskich i amerykańskich piór. Ten konkretny model ogólnie niczym się nie wyróżnia pośród tych starych piór Aurory(mam na myśli porównanie i wyjątkowość tego konkretnego modelu). Co do tego współczesnego modelu w samej ulotce mamy podane to co najważniejsze, ponadto model tańszy oferowany jest dodatkowo z 10 wariantami stalówek do wyboru. W obu przypadkach są to pióra tłokowe, ebonitowy spływak, stalówka złota w wariancie droższym, złocona w tańszym, podobnie jak pozostałe elementy ozdobne.

7 godzin temu, syrius napisał:

stalówka złota w wariancie droższym, złocona w tańszym

Eee, chyba nie, w tańszym stalówka też złota, a nie złocona, tak przynajmniej wynika z opisu na zdjęciach z pierwszego wpisu.

..Mam już trzy w podobnej cenie i nie koIekcjonuję, jestem użytkownikiem, zatem pora na was 👌 czekam na wasze recenzje Bo ja już mam swoje wybory gdybym był przed, kupił bym bo 100 lat firmy powtórzy się dopiero za 100 lat a nas już nie będzie  ☠️

Edytowano przez peterek_primosz

Dla niektórych nie ma znaczenia czy dana firma ma 100 czy 200 lat  w szczególności dla kogoś kto nie kolekcjonuję piór. Poza tym tu mowa jest o piórach drogich, to nie koszt 350zł tylko 3,5tys.zł więc ktoś kto nie kolekcjonuje piór raczej nie skusi się na twoje zachęty, ciągłe wychwalanie, wręcz natarczywe i oczekiwanie że ktoś kupi i będzie tak jak Ty wniebowzięty. To już fanatyzm i nie bójmy się tego słowa.