Skocz do zawartości

SHEAFFER GIFT 300 czy inne?


Polecane posty

Cześć, Wam!

piszę, żeby się poradzić. Do tej pory pisałem piórem SHEAFFER GIFT 300 Czarne CT ze stalówką F, ale niestety pióro zostawiłem w hotelu i niestety już nie zostało odnalezione więc szybciutko chcę kupić kolejne.

Bardzo lubiłem to pióro, zwłaszcza, że był to codzienny wół roboczy. Pióro dobrze leżało w dłoni, bardzo ładnie pisało i było przyjemnie ciężkie. Niestety miałem czasem przypadki, że stalówka przerywała pisanie (nawet po wymianie). Nie wiem, czy to kwestia egzemplarza, czy ogólnie tego modelu, dlatego chciałem prosić Was, bardziej doświadczonych piórowo kolegów, o pomoc.

Zależy mi na modelu, który będzie miał podobne właściwości - przyjemnie ciężkie, duże, dobrze piszące. Rozważam kolejny zakup sprawdzonego rozwiązania, ale wcześniej chciałbym sprawdzić podobne opcje. Czy w związku z tym mógłbym Was prosić o radę i ewentualne polecenie podobnych modeli innych firm? Na pióro chciałbym wydać do 300 złotych.

Łączę pozdrowienia,
Wojciech

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, June 07, 2019 o 21:54, Wojskrzy napisał:


Bardzo lubiłem to pióro, zwłaszcza, że był to codzienny wół roboczy. Pióro dobrze leżało w dłoni, bardzo ładnie pisało i było przyjemnie ciężkie. Niestety miałem czasem przypadki, że stalówka przerywała pisanie (nawet po wymianie). Nie wiem, czy to kwestia egzemplarza, czy ogólnie tego modelu,....

Ja przetestowałem ~25 piór, ale przekonałem się, że jeśli dobre to trudno zastąpić je innym, oczywiście w danej kategorii;). Kup takie samo ulubione!!! Jesli znowu bedą problemy z pisaniem, wymień na gwarancji, przecież to Sheaffer:rolleyes:. Drobne usprawnienia mpżesz zrobić sam, znajdziesz tu pomoc. KAŻDĄ stalówke można dostroić:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  @Wojskrzy !
Każdy z nas ma swoje specyficzne oczekiwania odnośnie piór.  
Zacznijmy od obiektywnego kryterium  - "żeby nie przerywało".  Polecam Parker Urban - w pierwszej wersji (wzór z 2009 roku) - pióro które mnie urzekło niezawodnością.    
Ten model jest powoli wycofywany z rynku, bo od 2016? roku lansuje się nowy wzór. 
Zdecydowanie różni się kształtem od Twojego pióra.  Ale kto wie, może Ci się spodoba,  bo czemu nie?
Za 300 zł możesz kupić 2, 3 albo nawet 4 nowe egzemplarze. Mniej lub bardziej rzucające się  w oczy, zależnie od Twojego gustu.
Kupiłem 5 egzemplarzy i żaden nie przerywa.   
Bez problemu startuje, nawet przy kilkudniowych przerwach.  Nie wymaga "rozpisywania". 
Stalówka nie flexuje ale ma zauważalną sprężystość i  gładko się sprawuje przy dłuższych notatkach.  
Stalówka jest relatywnie wdzięczna jeśli chodzi o zwiększenie przepływu. Działają domowe metody.

Jest też stosunkowo grube (ale nie bardzo grube)   . Jak na mój gust idealne dla męskich średnich i nieco większych dłoni.
Wykończenie korpusu -  bardzo różne, co chcesz to znajdziesz.
Pióro jest stosunkowo ciężkie, metalowy korpus i skuwka (raczej nie do pisania ze skuwką nałożoną na  korpus).
Musiałbyś porównać ile ważyło Twoje
Pióro to ma prostą budowę i  da się rozłożyć, dokładnie wypłukać - ważne przy długiej eksploatacji.  

Jak o osobisty wybór chodzi - polecam spacer do dobrze  zaopatrzonego sklepu.
Tylko organoleptyczni możesz sprawdzić czy to  lub inne pióro Ci pasuje.
Nic nie zastąpi osobistego "zważenia" pióra w ręce, jeśli zamierzasz kupić inny model niż taki jaki już wypróbowałeś i znasz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi. Szczególnie ciekawy wydaje mi się Captains's Command od Italix. Wprawdzie w piątek hotel zadzwonił, że jednak udało się odnaleźć, ale ICC i tak mnie pewnie skusi :)

Co do rady "spacerowej" tę przyjmuję i postaram się poszukać przy najbliższej możliwej okazji, zwłaszcza, że i nowe parkery i jakieś inne ciekawe do zważenia w ręce pióra chętnie sprawdzę.

Jeszcze raz Wam dziękuje i łączę pozdrowienia,
Wojciech

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...