Skocz do zawartości

Kawuska Eternum 1251


ArielN

Polecane posty

Materiał, z którego zrobione jest to Eternum po prostu degraduje, rozpada się.w rękach.

A możesz powiedzieć dwa słowa więcej co konkretnie dzieje sie z tym materiałem. "Rozpada w rękach" to brzmi strasznie.... a pióro wygląda na pióro w dobrej kondycji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć dwa słowa więcej co konkretnie dzieje sie z tym materiałem. "Rozpada w rękach" to brzmi strasznie.... a pióro wygląda na pióro w dobrej kondycji.

Pozdrawiam

Oczywiście. Wiele z tych piór np. się kurczy. Ale nie równomiernie, bynajmniej. Może być tak, że kapa nie da się założyć na korpus, albo ignoruje gwint, swobodnie się na nim obracając.

To trochę tak, jak w starych Inco, gdzie mechanizm napełniania grzęźnie w korpusie.

Próby dostania się do środka lepiej poniechać - przyłożenie siły grozi połamaniem pióra.

Zaznaczam, mówię tu o Eternum.

Choć... widziałem niedawno Kawuskę (nie Eternum, żeby było ciekawiej...), której wewnętrzna skuwka (z twardego materiału) zrobiła pęknięcia w kapie na skutek kurczenia się tej ostatniej.

Nie twierdzę, że ze wszystkimi piórami tej firmy dzieją się takowe straszności, ale zdecydowanie preferuje obejrzenie pióra (a nie jego fotki) przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Wiele z tych piór np. się kurczy. Ale nie równomiernie, bynajmniej.
No tak... ale o tym piórze napisałeś: "Materiał, z którego zrobione jest to Eternum po prostu degraduje, rozpada się.w rękach." Materiał nie wygląda na tak zniszczony, "zgegradowany". Występuje jakiś efekt z tych o którym napisałeś powyżej?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, stare Inco, w których mechanizm grzęźnie... Ciekawe, czy to nie taki sam plastik.

INCO1.jpg

INCO2.jpg

A może Inco położyło łapę na jakichś pozostałościach po Wasilewskim? :P

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Eternum w znaczeniu - to nieszczęsne Eternum.

Egzemplarz ze zdjęcia miałem w ręku na spotkaniu forumowym. Jakbym trzymał słabej jakości Inco właśnie.

To tyle, co mogłem pomóc w zrozumieniu mojej wypowiedzi. Weź to nieszczęsne Eternum do ręku, a wszystko stanie się jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...