Skocz do zawartości

Pióra inaczej, pióra w podwójnej roli.


Klerk

Polecane posty

    Pióro jest stworzone do tego aby pisało pięknie i o rzeczach wielkich. Jeżeli tak się sprawdza, nie potrzeba nic więcej. Jeśli jednak służy głównie i w zasadzie do "wypisywania czeków", można nadać mu inne dodatkowe funkcje, więcej niż tylko godne prezentowanie statusu właściciela. O legendarnym korzystaniu ze specyficznych piór przez fajczarzy już się wypowiadałem, ale tu powtórzę bo to jest przyczyna wywołania tego tematu. Otóż dystyngowani fajczarze dyskretnie, ale tak aby kto ma widzieć, widział, poprawiają piórem tytoń w fajce. Ponoć platynowe główki skuwek nie psują smaku.

0Pn0zSL.jpg

A tu w pełni funkcjonalny odpowiednik, ale znacznie tańszy. Kto nie ma i nie używa, nie zobaczy różnicy. Skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać (to ze starej reklamy).

EVgHhgj.jpg

Gdyby któraś z Pań chciała z niewypowiedzianym wdziękiem zrobić podobnie, ma do dyspozycji stosowne pióro. Relatywnie coraz więcej kobiet pali fajkę, być może dlatego, że fajczarze wykruszają się w zastraszającym tempie.

U7wY3UK.jpg


Idąc dalej tym tropem znalazłem coś dla chłopaków.

LkOMUAa.jpg

 

A tu przykład obecnej dominacji słabej płci. Panie przejęły i swobodnie posługują się atrybutami męskimi: fajka, spodnie, samochód terenowy..., a ze swojej domeny nie oddały nic! Do czego służy to pióro-multitool pokazuje zdjęcie, ale zupełnie nie mam pojęcia jak? Dla mnie to dowód, że chińskie urzędniczki mają w pracy sporo czasu dla siebie.

7OuRDtk.jpg

 

Wystarczy trochę podłubać w necie i znajdują się niesamowite wynalazki dla dziewczyn i chłopaków w spodniach moro. Jak to pióro działa, a może to działo(?), nie mam pojęcia i nie wiem czy w ogóle pisze.


pGLTHvm.jpg

 

A to długopis, pokazuję dlatego, że można pójść jeszcze dalej.


D5keh08.jpg

 

Wystraszony tymi wynalazkami, nieoczekiwanie zobaczyłem coś pięknego, pióro koncepcyjne, ale to idzie w dobrym kierunku, uff.., ulżyło mi.

nDESpva.jpg

Na tym na razie kończę.

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Wystarczy trochę podłubać w necie i znajdują się niesamowite wynalazki dla dziewczyn i chłopaków w spodniach moro. Jak to pióro działa, a może to działo(?), nie mam pojęcia i nie wiem czy w ogóle pisze. 

W opisie tego pióra kolega @Klerk trochę się pomylił, bo jest ono stylizowanie na miecz świetlny Dartha Vadera.

S!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 17.11.2021 o 17:40, Duku napisał:
Wystarczy trochę podłubać w necie i znajdują się niesamowite wynalazki dla dziewczyn i chłopaków w spodniach moro. Jak to pióro działa, a może to działo(?), nie mam pojęcia i nie wiem czy w ogóle pisze. 

W opisie tego pióra kolega @Klerk trochę się pomylił, bo jest ono stylizowanie na miecz świetlny Dartha Vadera.

S!

Prawie że, to miecz świetlny Yody. S.T. Dupont, a koszt to jedynie 18k GBP i to po przecenie. 

https://www.google.com/search?q=lightsaber+fountain+pen&oq=&aqs=chrome.0.35i39i362j46i39i175i199i362j35i39i362l9j46i39i362j35i39i362l3.-1j0j7&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=uwQokFzSCPnGvM

Ale fakt, jest też Vadera w tej samej cenie.

https://www.pensense.co.uk/product/s-t-dupont/limited-edition-star-wars-darth-vader-levitation-light-saber-8-fountain-pen

Edytowano przez Zurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

glencairn-whiskey-tasting-cups-on-a-wood

Fountain Pen From Scottish Whisky Barrels

whisky+Barrel+Pen+Gift.jpg?format=300w

2136.JPG

Czujecie ten rozpływający się zapach?

cognac-pen-0686-01web.jpg

A teraz nawiąże do wspomnianej wcześniej turystyki kosmicznej oraz praktykowanego w niektórych kręgach zwyczaju "resetowania się" w sobotnie wieczory (jakby ktoś nie wiedział: to nadużywanie powyższego😂😭). O ile po weekend'zie można (i trzeba🤕) w poniedziałek wrócić do rzeczywistości, to taka kosmiczna wycieczka może nas zresetować na całe życie😣. Kilka dni temu nadzwyczajny wyrzut koronalny Słońca zniszczył 40 satelitów STARLINK E.Muska. Elektronika padła, myślicie że mózg człowieka to wytrzyma? 🤔☹️😨🤯 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Przypadkowo zobaczyłem jedno, zaciekawiony: co to?,  szukałem dalej, i znalazło się, i to sporo:  pióra o dziwnych stalówkach,  nie mam pojęcia jak piszą, wygląda na ślepą uliczkę ewolucji, ale są, a raczej były, to chyba pisały jako-tako🤔

scribe-quill-stalowki-stacjonarne-drewno

negativ-ultra-hd-realistyczne-zywe-kolor

a3034456fb3c4b1087736c6c73ce40a7.jpeg

e188d97c3b374d9ca2f555e818223cba.jpeg

7cef77fc44e14dbc9e4fb6f62b60844f.jpeg

a7d42693ef4b4590a4a6355797f2246e.jpeg

1000_F_607089843_8NnCVWJnfLgdYEvzdNbid6t

781f35bfd60146d9ac92500037529404.jpeg

ea2ee5128a5b49c2ad216ca808da8758.jpeg

76a4b029beb14d939355dc6690091070.jpeg

9a9dc322bdd44a35be54b90dcc230c6f.jpeg

 

A to łamigłówka, wizja grafika, ale cóż, "Licentia poetica", można(?)... można(!) 😉😄

przyciagajace-projekty-na-temat-pieniedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ostatnio przejrzałem sobie strony kilku producentów piór i ze zgrozą stwierdziłem, że nie ma na nich zdjęć prawdziwych piór tylko rendery modeli 3d. Przyglądając się i  ewidentnie można zauważyć, że nie są to prawdziwe przedmioty. Bardzo mnie zadziwia taka praktyka, bo na tych obrazkach nie da się nijak ocenić jak będzie wyglądało pióro kiedy się je weźmie do ręki, jaka jest jakość wykonania i spasowania detali. Moim zdaniem to niepoważne traktowanie potencjalnego kienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow😲!  Niech ktoś teraz powie, że nie można, brak środków, nie da się zrealizować, nic nie zrobię bo nie ma jak... A pisać każdy może, tylko chcieć! Dawniej dzieciaki były naprawdę wyćwiczone przez prozę życia:

18366936_901.jpg

RDT_20230216_141311298804446094009743_po

 Janko (muzykant) rowerzysta  

A wracając do filmu, to strzykawkowe pióro pisze wspaniale🤩, ale też zostało złożone z odzysku zacnych komponentów. Jako hiper pojemny zakraplacz ma niebywałą zaletę: nadmiar powietrza zawsze można wytłoczyć i żadne wylewanie (rozszerzanie cieplne, zmiany ciśnienia bąbla powietrza) nam nie grozi🙂.  Chyba zaprzestanę ostrzyć gęsie pióra, tu puszczam oko😉 do @zami, i przesunę się o ~200 lat do przodu, zacznę coś składać z tego co poległo podczas mojej "naprawy"😄. Przy inkauście, 1ooo lat wstecz pozostaję niezmiennie:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/11796-robimy-inkaust-średniowieczny-atrament/?do=findComment&comment=181189

A'propos pióra z odzysku, już kiedyś coś takiego popełniłem, co prawda tylko w zakresie stalówki, napracowałem się, ale udało się👍, efekt przerósł oczekiwania:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/12175-lamy-safari-pastel-edycja-specjalna-2019/?do=findComment&comment=184457

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zami wierz mi, to naprawdę wymaga benedyktyńskiej cierpliwości. Naprawdę warto spróbować aby docenić jak wspaniałe pióra można dziś, za kilkanaście zł kupić. Wiem też dlaczego te manuskrypty są pisane takimi wielkimi kulfonami, po prostu inaczej się nie da, a po wtóre ma taką zaletę, że i bez okularów, bo przecież ich nie było, można czytać.

A teraz wezmę rewanż na AI😡, te stalówki chociaż "dziwne" są prawdziwe i celowo zaprojektowane:

HTB1uxaeJVXXXXc9XFXXq6xXFXXXZ.jpg?size=1

A stosuje w taki sposób:

HTB1xHQvJVXXXXcSXFXXq6xXFXXXn.jpg?size=6

Nie wiem czy to hindi, czy arabski, ale wygląda na to, że bez sztuki kaligrafii tam nic nie da się zapisać🤔:

HTB150YRJFXXXXbxXpXXq6xXFXXXs.jpg?size=1

 

Na przeciwnym biegunie są nasze europejskie preferencje, pióro a'la długopis, aby łatwiej można było pisać byle jak🥴😭

41UFekCXnjL._AC_UF1000,1000_QL80_FMwebp_

s-l1200.webp

Parker Fountain Needle Pen 180 Silver Double Sided Nib M X 80s Vintage

Parker posunął się jeszcze dalej, proponuje długopisy a'la pióro🤣😂

S0976030_d.jpg

Parker 5th.

image-asset.png?format=1000w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Klerk napisał:

Nie wiem czy to hindi, czy arabski, ale wygląda na to, że bez sztuki kaligrafii tam nic nie da się zapisać🤔:

Na trasie z Warszawy do Gdańska na drodze nr 7, w okolicy Glinojecka była taka restauracyjka, którą prowadził Syryjczyk. Zatrzymaliśmy się tam kiedyś z żoną, tak z ciekawości. Człowiek bardzo rozmowny i bardzo ciekawy. Opowiadał, że jego marzeniem było ukończenie studiów z (jak to określił) "przepisywania Koranu". Niestety, jemu nie udało się tego osiągnąć, bo to bardzo trudne studia i ciężko się tam dostać. Ale na ścianach sali dla gości powywieszane były przepisane na lakierowanych deseczkach fragmenty (podejrzewam) Koranu, napisane pięknym, dopieszczonym arabskim pismem. Wprowadzało to nastrój takiego mistycyzmu, podobnie jak prawosławne ikony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...