Skocz do zawartości

Porównanie atramentów: Lamy Bronze vs Noodlers Apache Sunset vs Herbin Cornaline d'Egypte


_Pióromaniak_

Polecane posty

Ponieważ Lamy Bronze okazuje się dosyć kontrowersyjnym atramentem (przynajmniej biorąc pod uwagę nazwę), to poniższe zestawienie powinno być pomocne dla tych, którzy nie mogąc zobaczyć atramentu na żywo, chcieliby wyrobić sobie o nim zdanie. Lamy Bronze, Noodler's Apache Sunset oraz J. Herbin Cornaline d'Egypte na papierze NOLTY:

56691386_824861134545023_715555712020774

Tutaj z piórem (papier to Rhodia):

56800673_824861147878355_858507423520915

Nie wiem dlaczego czekałem na ciemnym brązowy kolor od Lamy (może zmyliły mnie materiały reklamowe), ale pomarańczowy był dużym zaskoczeniem. Na szczęście dla mnie miłym :).

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Topaz napisał:

Dziękuję za porównanie, teraz wiem, że nie kupię, w moim zastosowaniu margines potrzeb. Chociaż oddać im trzeba, że kolor ładnie nasycony. Pióro tak, atrament nie.

Lamy Bronze do praktycznych atramentów raczej nie należy :). To prawda, kolor pomimo zwodniczej nazwy, wyszedł producentowi bardzo fajny. Myślę, że Lamy Pumpkin byłoby trafniejsze hasłowo-skojarzeniowo.

 

12 godzin temu, hubertus napisał:

Zakupiłem atrament Herbin Cornaline d'Egypt, kolorek i przepływ bardzo bardzo dobry. Zalałem GvFC ze stalówkami "M" i "F" (stalówki mokre)

Gratulacje z powodu nowego nabytku. Cornaline d'Egypte to bardzo przyjemny atrament o kolorze z charakterem :).

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...