Skocz do zawartości

pilot parallel


Mosak

Polecane posty

Warto sobie uświadomić że seria Parallel ma własny system nabojów, co jest sporym utrudnieniem jeśli chcesz używać zwykłych nabojów, atramentów nie dedykowanych i tłoczków. Osobiście nie korzystałem z tych piór, ale też rozważałem kupno, jednak gdy kupiłem dedykowane naboje Parallel to się nieco zawiodłem, gdy zobaczyłem że nie pasują do standardowych piór, zresztą atramenty te mają inne właściwości, które nie każdemu muszą przypasować.   

Edytowano przez Janmax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Mosak napisał:

czy parallel będzie lepszy od zwykłych stalówek. 

Zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć?

Z mojego doświadczenia z parallelami i stalówkami mogę powiedzieć, że stalówek nie zastąpi żadne pióro. A jeśli miałabym polecić pióro do italiki to Kaweco lub Lamy.

32 minuty temu, Mosak napisał:

Dla mnie naboje nie mają znaczenia, ponieważ gdy chcę je napełnić lub zmienić w nich atrament używam strzykawki. Własnie bardziej mnie interesuje czy taki atrament np. od Lamy będzie dobry do pisania nim oraz czy jest dobry do pisania np. frakturą.

 

Napełniałam naboje parallela różnymi atramentami i nie miało to większego znaczenia. Raczej efekt barwy był widoczny, większe lub mniejsze nasycenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja w Pilocie nie używam naboi. Leję ekolinę bezpośrednio do korpusu. Super przepływ, można potrząsnąć piórem chcąc zapewnić soczystą linię. No i nie trzeba tak często zmieniać naboi. Przy takim rozwiązaniu dobrze jest posmarować gwint wazeliną, ja używam pomadki do ust - mniej kłopotu, żeby pióro nie przeciekało.

Edytowano przez RRR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...