Skocz do zawartości

Pióro dla wymagającej nastolatki


Polecane posty

Jako perfekcjonistka, niestety mam ogromny problem z podejmowaniem decyzji, zwłaszcza tych dotyczących ważniejszych zakupów.
Poszukuję cienko piszącego pióra, którego nie będę musiała sprowadzać zza granicy, oraz nie będzie kosztowało kroci, jednocześnie znośnie wyglądając, nie lubię też zakładać skuwki na koniec pióra.
Zakładam, że dosyć często będę używać pióra do rysowania. Najczęściej używam czarnych naboi.
Na ten moment jestem zafascynowana parkerem, jednak często musiałabym ograniczać się do rozmiaru M, a moje pismo tego nie znosi. 
Budżet mogę ograniczyć do ok. 300 zł, ale za odpowiednią argumentacją mogłabym wygrzebać więcej.
Bardzo proszę o pomoc, dużo na ten temat czytałam i dopiero niedawno wywalczyłam odpowiednie dofinansowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Snooker500 napisał:

A może LAMY AION? Ma niezły design, zaprojektował go sam Jasper Morrison, a na amazonie można go kupić w bardzo dobrej cenie.

Ja odradzę Lamy, w zasadzie wszystkie ze stalówkami z50/z52/z53, a Aiona szczególnie w tym przypadku.

Żeby Lamy pisało cienko, trzeba wziąć stalówkę EF, a i tak będzie pisało raczej jak F w innych piórach. Do tego trudno trafić na dobrą EFkę, która nadaje się do pisania zaraz po zakupie - najczęściej trafi się dość nieprzyjemna z wadami do poprawienia. Dodam jeszcze, że Aion ma lekko luźną skuwkę, która trochę grzechocze i mamy pióro, które dla perfekcjonistki się nie nadaje.

Jeśli koniecznie by miało być coś z Lamy, polecę raczej Studio (też tanie na amazonie) i próbę trafienia w miarę dobrej, dość suchej stalówki F lub EF albo poprawienie stalówki u kogoś, kto się w tym orientuje.

W Kaweco stalówki to też loteria, ale chyba łatwiej trafić dobre F w Kaweco niż EF w Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...