Skocz do zawartości

Lamy Safari które przerywa


MarcinC

Polecane posty

Hej,

od listopada jestem posiadaczem Lamy Safari ze stalówką M. Pisałem nim codziennie, używam oryginalnego konwertera i atramentu Pelikan 4001.

Od jakiegoś czasu mam problem z przerywaniem. Jak konwerter jest pełny, to jest ok, ale zaraz potem zaczyna przerywać. Rozkręciłem pióra,

przepłukałem w ciepłej wodzie z płynem i potem porządnie wypłukałem i wysuszyłem. Jednak pomogło na krótką chwile.

 

Macie jakiś pomysł czy reklamować? Pióro nie upadło, ani nie było nagrzewane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@MarcinC ? Pióro jest na gwarancji? i masz po drodze, żeby je oddać do sklepu?   REKLAMUJ. REKLAMUJ. REKLAMUJ. 

Inne opcje/pomysły?  

  • obejrzyj stalówkę pod lupą - może mimo wszystko "samo" coś jednak się zdeformowało? sprawdź czy się stalówka "dobrze siedzi" na spływaku
  • wypłucz starannie sekcję, a następnie zostaw ją w szklance z wodą i odrobiną płynu do naczyń na noc albo dłużej - mycia nigdy dość (może nie byłeś dość skuteczny w myciu) - i popraw płukaniem rano  
  • jak masz dryg w tym kierunku  możesz dodatkowo rozebrać sekcję - żeby jeszcze lepiej wypłukać (np. wg. instrukcji na yt - Disassembly Line Lamy Safari)
  • zakładam, że z atramentem jest wszystko o.k. i, że używasz tego samego atramentu, z tej samej butelki. I, że w międzyczasie nic w środku nie "zakwitło" i, że nie pozwoliłeś mu nadmiernie zgęstnieć, wyschnąć.
Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...