Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tommy7600

Prezent na urodziny - Parker czy Graf von Faber Castell

Polecane posty

Cześć,

od kilku dni staram się wybrać prezent na 33 urodziny przyjaciółki. Mój wybór padł na dwa pióra z totalnie różnych półek. Pierwsze to "Parker Sonnet "Put the world into words" Grey Pink - STRATUM - Edycja Specjalna", drugie to Graf von Faber Castell Classic Anello Titanium. Pierwsze przemawia do mnie ze względu na klasyczny wygląd, plus ciepłe kolory. Drugie to jakość sama w sobie, ale jest trochę sterylne (wersje z drewnianym korpusem mnie nie interesują). I teraz pytanie co byście wybrali? Ew. czy kojarzycie pióro podobnej jakości co Anello ale w cieplejszej tonacji?

Waterman Elegance wersja kość słoniowa?

Pióra Visconti Van Gogh mają wersje w ciepłych kolorach - niby zawyżona cena ale na prezent, czemu nie :)

Ten Parker Sonnet to nie jest pióro niskiej jakości, zobacz też Parker Duofold Kość Słoniowa. Duofold to najlepszy model Parkera.

Ja bym brał Duofolda za prestiż albo Soneta za wygląd. 

Teraz sobie przypomniałem: Pelikan M600 Vibrant Orange. Albo jakiś inny Pelikan M600, M800, M805 itp.

Edytowano przez TopikSH

Wielkie dzięki. Najbliżej było Waterman Elegance wersja kość słoniowa, ale czegoś mu brakuje.

Z Sonotem mam ten problem, że jest za mało prestiżowe, ale wygląd ma świetny. Najchętniej kupiłbym oba wymienione ;)

Lepiej chyba bierz z F bardziej uniwersalna, chociaż M-ka od GvFB też jest wg mnie ok (mieści się w średniej europejskiej a może i jest ciut nawet cieńsza). Ogólnie GvFB to takie pióra czołgi mogą spadać można nosić w kieszeni i raczej nic im nie będzie dla mnie jedyny minus to metalowa sekcja. Ten GvFB to też całkiem inna liga i przetrwa pewnie jeszcze parę pokoleń jakbym wybierał dla siebie pomiędzy tymi dwoma piórami to chyba ten Parker by mi w ogóle nie przyszedł do głowy...