Skocz do zawartości

Miękka stalówka do Visconti.


Polecane posty

Forumowicze,

mam podstawowe pióro Visconti (specjalnie bez bajerów taki, żeby mi zniósł trud codziennego pisania). Z pióra jestem zadowolony.

Stalówka niby wygodna, ale twarda. Czy ktoś z Was ma wiedzę, doświadczenie ze stalówkami  "miękkimi" tych piór. Ile ew. koszt

takiej zabawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukaj sobie stalówki Visconti Palladium Dreamtouch i sprawdź czy pasują do twojego "podstawowego pióra Visconti". Czy jest miękka też nie do końca wiadomo co kryję się  pod tym porównaniem, czy to ma być flex, jeżeli o to chodzi to ww.stalówki to semi-flex są elastyczne ale miękkimi bym ich nie nazwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękka, to znaczy nie "gwóźdź". Nie liczę na to, że będzie flexować. Chodzi raczej o standard sunięcia tej stalówki. Mam Carene Watermana i tam jest właśnie stalówka "sprężysta". Sama stalówka super, natomiast pióro za ciężkie jak dla mnie. Chociaż może z drugiej strony flexa próbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamtouch jest bardzo dobrą stalówką i mogę tylko ją chwalić. Nie wiem co znaczy podstawowe Visconti... Jeśli serię Rembrandt, to nie będzie pasować, do Van Goghów również. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. 

Dreamtouch występuje w piórach począwszy od serii Homo Sapiense i wyżej (Divina, Brunelleschi, Medici...), a te mają już nieco większą średnicę sekcji. Porównałem na szybko (czyli na oko) i różnica w średnicy zespołu stalówki (nie sekcji) dreamtouch vs zespół w Visconti Venus to min. 2mm. Więc sorry, ale nic z tego nie będzie

Tak bardziej dla formalności - opłacalność takiej zamiany (nawet gdyby dało się to zrobić) jest żadna. Cena dreamtoucha to 250 euro.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...