Skocz do zawartości

Tłoczki do piór Italix


tom_ek

Polecane posty

Italix używa do swoich piór "standard international converters" niemieckiej firmy Schmidt. Przepraszam za wyrażenie, ale to gó...niane tłoczki. Mam trzy - pierwszy przecieka, drugi się rozsypał po kilku napełnieniach, trzeci mam od jakichś dwóch tygodni, więc póki co jeszcze się trzyma, ale przypuszczam, że długo to nie potrwa. Wie ktoś może, czym je zastąpić (chodzi mi o inne konwertery, nie naboje)? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio kilka konwerterów - miały być zamiennikiem uniwersalnych pocisków :) Okazało się przypadkiem, że idealnie pasują do Pilotów, konkretnie Plumixa, ale pewnie też do europejskiej edycji MR. W Plumixie co rusz pękały mi wpusty od uniwersalnych pocisków i Pilot zaczynał kapać. Sprawdzałem, różnych producentów uniwersalnych nabojów. Pilot ma odrobinkę nadwymiarową wypustkę, która wchodzi w nabój. Po jakimś czasie pstryk i pojawia się ryska... Te konwertery są za luźne jako zamienniki np. do Kaweco za to idealne do Pilotów. Kto wie, może by Ci podpasowały: Tu kupiłem

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

Italix używa do swoich piór "standard international converters" niemieckiej firmy Schmidt.

A tak przy okazji, to też miałem z nimi do czynienia. Pomogło przesmarowanie tłoczyska silikonowym smarem, przestał wtedy kapać. Ale dla mnie takie rozwiązanie to półśrodek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...