Skocz do zawartości

Lamy LX


Polecane posty

To jest dokładnie to samo co Lamy AL-star, tylko kupę pieniędzy płaci się za inną kolorystykę pióra i stalówki + etui. W cenie jednego LX masz dwa AL-stary. Jak dla mnie wybór prosty i tutaj spokojnie można wziąć tańszą wersję. W podobnej cenie jest Lamy Aion i to już inna, ale bardzo ciekawa konstrukcja. Ten sam design co LX i AL-star prezentują też tańsze plastikowe Safari.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Snooker500 napisał:

Ten Lamy Aion bardzo ładnie się prezentuje, lubię taki minimalizm. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem stalówki F? czy M?

Skuwka jest zawsze trochę luźna i lekko grzechocze. Podobno się pogarsza od częstego zakładania skuwki na tył korpusu, chociaż w moim egzemplarzu nie zauważyłem.

Pióro sprawia wrażenie dużego i ciężkiego, z założoną na tył skuwką jest trochę za ciężkie z tyłu. Sekcja jest dość gruba - mi pasuje, ale nie każdy lubi.

9 godzin temu, Pawel. napisał:

stalówka jest ciut inna (ale pasuje zamiennie z innymi Lamy, z tego co czytałem).

Stalówka do Aiona ma oznaczenie Z53 i pasuje zamiennie bez problemu. Pisze praktycznie tak samo jak stalówki Z50. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, derywat napisał:

Skuwka jest zawsze trochę luźna i lekko grzechocze. Podobno się pogarsza od częstego zakładania skuwki na tył korpusu, chociaż w moim egzemplarzu nie zauważyłem.

Pióro sprawia wrażenie dużego i ciężkiego, z założoną na tył skuwką jest trochę za ciężkie z tyłu. Sekcja jest dość gruba - mi pasuje, ale nie każdy lubi.

Myślę, że będę musiała coś innego poszukać, ponieważ powyższe uwagi mnie zniechęciły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Snooker500 napisał:

Myślę, że będę musiała coś innego poszukać, ponieważ powyższe uwagi mnie zniechęciły.

Najlepiej przymierzyć się na żywo. Niektórych piór wcale bym nie miał, gdybym nie wypróbował. Oglądanie w sieci i bazowanie na opiniach często nie jest wystarczające. Mi ten lekki luz w skuwce Aiona w niczym nie przeszkadza, a w sieci można znaleźć opinie, że takie pióro w ogóle się nie nadaje do użytkowania. Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia na żywo, możesz kupić z amazon.de (chyba teraz jest to najtańsze źródło) i zwrócić w ciągu 30 dni jeśli Ci się nie spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snooker500 napisał:

to mam wyrzuty, że postępuję nie fair w stosunku do sprzedawcy ze sklepu stacjonarnego

W przypadku Aiona (jak też Studio) różnica w cenie jest tak ogromna, że to raczej sprzedawca w sklepie stacjonarnym powinien mieć wyrzuty albo przynajmniej się wstydzić. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, derywat napisał:

W sklepach stacjonarnych i internetowych ceny zazwyczaj są dość zbliżone.

Nie wiedzieć czemu nie dotyczy to Lamy. Są u nas sporo droższe niż w Niemczech, szczególnie te wyższe modele. Aion jest świetnym przykładem, u nas 290 zł, a w Niemczech z przesyłką do Polski ok. 160 zł. W Niemczech różnica cenowa między Safari, a AL-star, to zazwyczaj do 5€, czyli ok. 20 zł, a u nas różnica w cenie między tymi dwoma wynosi ok. 50 zł. Zresztą w Niemczech można kupić AL-stara w takiej samej cenie, jak u nas Safari i tego już całkowicie nie rozumiem.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel. napisał:

Nie wiedzieć czemu nie dotyczy to Lamy. Są u nas sporo droższe niż w Niemczech, szczególnie te wyższe modele. Aion jest świetnym przykładem, u nas 290 zł, a w Niemczech z przesyłką do Polski ok. 160 zł.

Miałem na myśli polskie sklepy, w nich cena się mało różni pomiędzy stacjonarnym a internetowym i niestety jest to ta wysoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie dlatego Lamy nie opłaca się kupować w Polskim sklepie, bo tak naprawdę dopłacamy grube pieniądze za nic. Nie sądzę, że prowadzenie sklepu internetowego w Niemczech jest tańsze niż u nas. Co ciekawe inne marki niż Lamy zwykle nie mają tak dużej różnicy w cenie pomiędzy polskimi i niemieckimi sklepami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...