Skocz do zawartości

Pióro na 30 urodziny za ok 250zl


Polecane posty

Hej, 

Zbliża się moja trzydziestka i jako jeden z prezentów od teściów zażyczyłem sobie nowe pióro. 

Aktualnie od pół roku mam lamy safari i je lubię. Teraz chciałbym coś poważniejszego, ale nie do końca. Chciałbym pióro o klasycznym kształcie, ale z nie do końca poważna grafika. Czyli nie chce czarnych albo jednokolorowych piór, coś trochę bardziej krzykliwego.

Chciałbym coś takiego jak np.ten conklin https://www.twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Conklin-Duragraph-Ice-Blue/6478

Lub coś jak te https://www.ebay.com/itm/Penbbs-456-Resin-Negative-Pressure-Fountain-Pen-Fine-Nib-F-0-5mm-Writing-Gifts-/273544615437

Poradzicie coś za 200-250zl? Pióro raczej do użytku domowego, czasem zabiorę je na jakieś szkolenie. Stalówka F, istotne, żeby można je było kupić w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce może być ciężko z akrylowymi piórami, może jakiś demonstrator od TWSBI lub lakierowany na kolorowo Sheaffer, ewentualnie właśnie Conklin (aczkolwiek nie pisałem żadnym). PenBBS mogę polecić z czystym sumieniem ale niedostępne w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz koniecznie z Polski tylko dlatego, że zależy ci na szybkim otrzymaniu pióra to zamówienie PenBBS nie będzie złym pomysłem. Jak w lutym zamawiałem bezpośrednio z oficjalnego sklepu na Etsy PenBBS to mi przyszło w 7 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest cienki, jednak nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu... ergonomicznie  jest OK. przynajmniej dla mnie.

Poza tym wiem, że niektórzy narzekają na krótką sekcję..... cóż, każdy ma inne wymagania, przyzwyczajenia, oczekiwania, preferencje itd.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 00:30, Isaus napisał:

"W Polsce może być ciężko z akrylowymi piórami, może jakiś demonstrator od TWSBI (...)"

Tak sobie podejrzałem wątek i nasuwa mi się pytanie, gdzie można kupić w Polsce TWSBI? Pytam, bo chciałbym móc najpierw wziąć pióro do dłoni przez zakupem. Taki Niewierny Tomasz ze mnie. TWSBI kusi mnie od dawna, tylko nie mogę nigdzie go przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Igrius napisał:

Tak sobie podejrzałem wątek i nasuwa mi się pytanie, gdzie można kupić w Polsce TWSBI? Pytam, bo chciałbym móc najpierw wziąć pióro do dłoni przez zakupem. Taki Niewierny Tomasz ze mnie. TWSBI kusi mnie od dawna, tylko nie mogę nigdzie go przetestować. 

W Warszawie w sklepie F-Pen.pl są TWSBI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 12:00, yegr00 napisał:

Jeżeli chcesz koniecznie z Polski tylko dlatego, że zależy ci na szybkim otrzymaniu pióra to zamówienie PenBBS nie będzie złym pomysłem. Jak w lutym zamawiałem bezpośrednio z oficjalnego sklepu na Etsy PenBBS to mi przyszło w 7 dni.

Pełna zgoda. PenBBSy tudzież Moonmany z Etsy idą bardzo szybko jak na chińskie standardy. Jednocześnie ceny są na Etsy najbardziej atrakcyjnie (np. dość drogi Moonman M600 około 20% taniej niż na Ebay).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...