Skocz do zawartości

Tanie pióro o typowej konstrukcji do "zabawy w psucie"


Polecane posty

Słowo wstępne (można pominąć i przejść do pytania w drugim akapicie). Dylematy na temat określenia "pen doctor" (lub wedle gustu "piórarz", "znapiór" itp), które uzewnętrzniłem w forumowej kawiarence, doprowadziły mnie do konkluzji, że sam chętnie bym pogrzebał w piórach. Niektóre z moich piór wymagają drobnych poprawek, czy innych czynności serwisowych (nic, co by mnie zmuszało do szukania serwisu). Zanim zacznę grzebać w swoich egzemplarzach chciałbym poćwiczyć na jakichś tanich wynalazkach. Aktualnie na "zabawy w doktora' oczekuje Zenith Omega (dobrze pisze, ale jakość wykonania mnie od niego odrzuca) oraz Herb (znana i "lubiana" podróbka piór Hero).

Jakie tanie pióro, chińskie i typowo skonstruowane (aby wiedza z prac nad nim przekładała się na inne modele) możecie polecić do nauki demontażu/montażu oraz poprawiania i modyfikowania stalówki? Coś, co pisze przyzwoicie (zawsze to lepiej mieć piszące pióro), czego nie żal zepsuć a koszt za 3-4 sztuki nie zrujnuje mojego skromnego budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało brać pióra Jinhao/Baoer to praktycznie takie same pióra, różnią się tylko wyglądem zewnętrznym. Jakie modele wybrać? Dowolne, wg.Twojego uznania. Herb może posłużyć jako materiał szkoleniowy, np. rozklejanie "kaptura"(sekcji) czy wyciąganie stalówki bez rozklejania i odkręcania tejże sekcji. To może być przydatne przy wymianie stalówek takich piór jak Baoer 100 czy Jinhao 911 które mają dokładnie te same stalówki i są wymienne. Herb 330 praktycznie nie ma spływaka, to jest jego główna wada(pomijam już słabą jakość plastiku), pióro nadające się głównie jako dawca stalówek i gumek. Myślę że wymienione propozycje wystarczą do potrenowania, pióra te są skonstruowane podobnie jak większość tanich czy popularnych piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...