Skocz do zawartości
piornik

Pióro dla początkującego, ale pod określone wymogi

Polecane posty

2 minuty temu, TopikSH napisał:

Jeśli jeszcze nie masz spróbuj turkusowego Pelikana 4001, jak dla mnie całkiem fajny.

Popieram, to chyba najlepszy atrament z linii 4001, całkiem niezły. 

Polecę taki trochę luksusowy - Pilot iroshizuku. W zasadzie każdy kolor będzie bardzo dobry. Na początek wystarczy mała butelka albo próbka. Najczęściej sięgam po kon-peki, ku-jaku, yama-budo, fuyu-syogun i ostatnio nowy jurojin.

R&K ma bardzo dobry przepływ, czasem aż leje w niektórych piórach. Nie każdemu to odpowiada, ale to naprawdę niezłe atramenty. Polecę taki mniej oczywisty kolor - Cassia - w rzeczywistości nie jest aż tak bardzo fioletowy jak na skanach i recenzjach w sieci. Z bardziej stonowanych - Salix.

Dnia 18.02.2019 o 18:11, piornik napisał:

Witam serdecznie,

jestem początkujący w temacie piór dlatego proszę o wyrozumiałość oraz Wasze cenne wskazówki.......

Moje propozycje to Lamy Cp1 i Kaweco Student.

Bardzo dobre pióra w "rozsądnej" cenie i w obu można dość łatwo wymieniać stalówki od EF do stub 1,1.

Co do atramentów, w moim odczuciu KWZ mają bardzo fajną przepływność (wyraźnie większą niż Pilot 4001). Wybór kolorów jest ogromny; np. "Spacer nad Wisłą" jest...bardzo niebieski :) Dla mnie zachwycające są Miodowy / Stare Złoto (nie widzę specjalnie różnicy między nimi, ale jestem trochę daltonistą...)