Skocz do zawartości

Jakie ekstra opłaty przy zakupie z Anglii?...VAT?...nic?!


Polecane posty

Rozważam zakup pióra w sklepie internetowym w Anglii. Cena pióra po przeliczeniu funtów na złotówki wygląda na znacząco niższą niż w sklepach polskich (!) – nawet w wersji z VATem!

No i teraz moje pytanie — czy spodziewać się jakichś dodatkowych mniej lub bardziej spodziewanych opłat, które mogą zostać naliczone przy przesyłce? Chcę mieć orientację czego mogę się spodziewać, żeby poprawnie oszacować pełne koszty ew. zamówienia dla mnie.

Kupowałem raz pióro z USA — tam internet mi podpowiedział, że może zostać doliczone m.in. cło i bodajże VAT — z jakimiś dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi poczty (m.in. "opłaty za doliczenie opłaty" czy coś takiego...) doszło mi ok. 25-30% ekstra. Byłem na to przygotowany i było OK. W przypadku rozważanego pióra z Anglii jednak straciłoby to sens, bo cena zbliżyłaby się do ceny w sklepach w Polsce. Z drugiej strony z tego co czytam, najwyraźniej zakup z Anglii jako z UE powinien być zwolniony z cła, a nawet po Brexicie prawdopodobnie ma tak wciąż być przez parę lat. Poza tym na stronie sklepu jest explicite podana cena "z VAT", więc może w Polsce nie będzie już doliczany dodatkowy VAT? Może nie ma tu żadnych haczyków i po prostu będzie tyle ile piszą w sklepie...? Byłoby to piękne!

Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Ta przebitka w cenie jest wystarczająca, by wywoływać u mnie zmianę nastawienia piórozowego między: "Yyy, eee, no jeszcze nie tak zaraz" a: "Ojojoj, ajajaj, chyba już niedługo", więc... rozumiecie powagę sytuacji ;D

Edytowano przez akavel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje twierdzenie jest teoretyczne, ale na podstawie 36 przetłumaczonych konferencji na temat prawa wspólnotowego 😉...

Natomiast naliczenie " opłat za "sprawdzenie, że nie trzeba doliczać opłat" " nie jest wcale takie nieprawdopodobne w tej, ostatnio coraz bardziej neomrożkowskiej, rzeczywistości...😎

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akavel Z doświadczenia - zamawiam często w samym UK i innych krajach UE.

Z UK zawsze wybieram przesyłkę ze śledzeniem. Raz wybrałem bez i poczta zgubiła. Dostałem zwrot od sprzedawcy bez problemu, ale trochę to trwało, bo trzeba było poczekać czy się nie odnajdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie ma opłat. Kupowałem u nich pióra, wysyłka ok 15 zł, a cena pióra zazwyczaj niższa niż u nas. Żadnych opłat celnych nie ma. Łunia. Co innego Japonia, USA tu może być różnie, choć z reguły rzadko dowalają cło. Za dużo czynności przy takiej drobnicy :) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...