Skocz do zawartości

Jaki długopis do szkoły


kamdz

Polecane posty

Witam. Szukam długopisu taniego, najlepiej w granicach 50, max 70 zł, z tanimi i dostępnymi wkładami. Długopis ma pisać lekko, bez dużego docisku, nie może skrobać i zacinać się i najlepiej jakby miał wygodny uchwyt umożliwiający długie pisane bez przerwy. Możecie polecić mi coś co spełniało by moje wymagania? Z góry dzięki.

 

Dodam, że myślałem wstępnie o:

Parker Vector, powinien być wygodny ale nie wiem, czy wkłady ma dobre tzn to co pisałem wyżej.

Ballograf Epoca Plast, z tego co czytałem to wkłady super, ale nie wiem czy ten owalny czarny plasticzek zapewnia dobry chwyt.

Długopis Waterman Graduate, Tu to samo co parker. Nie wiem czy wkłady piszą lekko, pewnie, bez skrobania i bez zacinania się. I jeszcze by prawie pasował do reszty przyborów watermana ;) Prawie bo reszta jest z serii hemisphere.

Edytowano przez kamdz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie jestem pewien go z 2 powodów. Po pierwsze myślałem już o czymś "poważniejszym", metalowym itp. A po drugie to taki trochę za szeroki ma tył. Już bardziej podoba mi się Faber-Castell GRIP 2010 z tym, że to też nie jest jeszcze chyba ta klasa "na lata" ;) I najlepiej gdyby długopis był w sklepie twojepioro.pl, gdyż mógłbym podjechać, potrzymać, popatrzeć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz czarny tusz, to polecam wkłady Xiaomi Mijia (tylko trzeba uważać, bo są w systemie Parkera oraz własnym), bardzo dobrze piszą i mają ładny odcień. Jeśli jednak wolisz niebieski, to warto zapoznać się z Herlitz my.pen, świetnie piszą i mają bardzo dobrą cenę. Wkłady Parkera wydawały mi się ogólnie jednymi z gorszych do pisania.

 

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błeeeeee nienawidzę czarnego ani w piórach ani w długopisach. Jest taki ssssmutny brzydki i ponury...:unsure:

Oryginalny Parkera też mi się nie podobał, ale żelowy jest cudowny. Pisze bez żadnego docisku, bez przerywania ładnym, żywym odcieniem. Ale jak się skończy to może wypróbuję tego herlitza ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamdz napisał:

Błeeeeee nienawidzę czarnego ani w piórach ani w długopisach. Jest taki ssssmutny brzydki i ponury...:unsure:

Się tak nie zarzekaj, jeszcze przyjdzie czas na docenienie czarnego atramentu w piórze. Kiedyś nawet bym nie pomyślał o pisaniu czarnym, a teraz kusi mnie Lamy Obsidian. Tak samo nie doceniałem szarości, dopóki nie spróbowałem iroshizuku fuyu-syogun. Teraz to jeden z moich najczęściej używanych kolorów, choć przyznam, że inne szare nadal są dla mnie mało atrakcyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...