Skocz do zawartości

Noodler's Apache Sunset vs Jaques Herbin Cornaline d'Egypte


_Pióromaniak_

Polecane posty

Porównanie dwóch pomarańczowych atramentów: Noodler's Apache Sunset vs Jaques Herbin Cornaline d'Egypte.

52047635_2763202003905928_25308559936638

51579195_2763201997239262_81342452921081

Noodler's Apache Sunset jest znany przede wszystkim z dużego kontrastu między bazowym pomarańczowym kolorem i pojawiającą się czerwienią. Cieniuje, że ho, ho! Dla osób, które pamiętają i odnajdywały się w Saffronie Caran d'Ache'a pozycja obowiązkowa. Bez drobinek; wysycha bardzo powoli.

Jaques Herbin Cornaline d'Egypte to kolejny po Amethyste de l'Oural atrament z serii 1798. Robi ogromne wrażenie na papierze. Srebrne drobinki widać nawet w cienkich stalówkach. Pomarańcz zmierzający w stronę rodziny brązów. Również duże cieniowanie. Wysycha dosyć szybko.

Test na papierze NOLTY. Pióra: TWSBI 580AL Rose (Noodler's) oraz Jinhao x750 (Cornaline).

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu używam, nawet do codziennej pisaniny pomarańczowego od Kaweco i w sumie mimo iż jest trochę brązowy* pasuje mi bardzo, ale ten Jaques Herbin Cornaline d'Egypte robi na mnie fantastyczne wrażenie! Dzięki za zaprezentowanie tego ciekawego atramentu.

 

 

*- co ma ten plus, że jak ostatnio pani w kadrach oburzyła się jakim kolorem podpisuje umowę, to wyjaśniłem grzecznie że jasny brąz i było po sprawie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...