Skocz do zawartości

Pióro wieczne Swan Noodlers


Polecane posty

No to pozostaje Ci szukanie czegoś. Niestety, ale z obecnie produkowanych nie ma raczej miękkich, sporych flexów które można by polecić w ciemno. Podobnie jest ze starszymi, tu już liczy się konkretny egzemplarz- choćby polecone wyżej modele, to tylko dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia poszukiwań, bo również  między egzemplarzami tego samego modelu można trafić na skrajnie różne możliwości flexowania. Generalnie, jeśli Ci się nie śpieszy, to radził bym odwiedzić pen show w Katowicach, jeśli masz możliwość. Będziesz mogła wyrobić sobie opinię, czego generalnie potrzebujesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z flexami niestety jest problem. Kiedyś również wpadłem na pomysł, żeby popróbować swoich sił z pisaniem takim piórem. Z racji ograniczonych funduszy na ten cel i dostępu do starych sprawdzonych flexów wybór padł na Ahaba. Pióro bardzo specyficzne pod wieloma względami i przez wiele osób nie lubiane, czemu trudno się dziwić  - tworzywo z którego jest wykonane poprostu śmierdzi (choć po kilku dniach użytkowania ta wada znika), jakość wykonania nie powala, choć tragedii również nie ma (nie dotyczy to na szczęście właściwości piśmienniczych, ponieważ pisze bardzo dobrze), zużycie atramentu znacznie ponad przeciętną. Ponadto jest dość duże, co nie każdemu odpowiada. W dodatku stalówka nie jest flexem którego można by oczekiwać - jest co prawda sprężysta, ale ugięcie jej wymaga użycia dość dużego nacisku, co utrudnia uzyskanie jakiś satysfakcjonujących efektów. Jedyny co można pochwalić, to dużo kolorów tworzywa do wyboru. Takie wrażenia miałem po zakupie tego pióra. Jednak trochę dość prostej pracy nad stalówką spowodowało, że dziś jest to moje ulubione pióro. Wystarczyło trochę  zeszlifować powierzchnie stalówki z wierzchu, dzięki czemu stała się bardzo elastyczna i miękka - wbrew pozorom jest to prosta czynność, a panie wykonują dokładnie to samo polerując paznokcie😉  Pozostałe cechy pióra nie ulegną zmianie, ale pismo napewno. Nie chciałbym być źle zrozumiany, nie namawiam do zakupu Ahaba, bo tak jak napisałem jest dość specyficzne, poprostu napisałem jak ja poradziłem sobie z problemem związanym z chęcią posiadania pióra które pozwoliło mi pisać takim pismem (to zdjęcie już pokazywałem, ale myślę że dobrze obrazuje to co można uzyskać więc wrzucę je jeszcze raz 😊

a948868711feb2degen.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...